Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 04 październik 2016
środa, 05 październik 2016 00:18

Uniwersytet Medyczny leży w zamrażarce

Mijają już niespełna dwa miesiące od naszej ostatniej publikacji, na temat prac w Sejmie, dotyczących inicjatywy obywatelskiej utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Na początku sierpnia pisaliśmy o tym, że nieujęcie rozpatrzenia tego projektu w planach pracy dwóch merytorycznych komisji, sprawi, iż należy liczyć się z małymi szansami zaopiniowania tego projektu jeszcze w tym roku. Wówczas podważano naszą publikację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj przez Polskę przeszły Czarne Protesty, również takowy odbywał się w Bydgoszczy. Wielość zaangażowanych środowisk sprawiła, iż postulatów było dość dużo. Nie mniej jednak w przestrzenni medialnej był to protest przeciwko przede wszystkim projektowi ustawy, który trafił do dalszego procedowania. Oddajemy głos instytutowi Ordo Iuris, właściwie głównemu sprawcy protestów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Główny Urząd Statystyczny przed kilkoma dniami podsumował pierwsze półrocze bieżącego roku, pod względem wysokości wynagrodzeń oraz pobieranych świadczeń emerytur i rent. W obu przypadkach mieszkańcy kujawsko-pomorskiego pobierają mniejsze pieniądze od średniej krajowej.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 04 październik 2016 11:51

JFTC przygotowuje ćwiczenia w Gruzji

Jesienią przy udziale organizacyjnym Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC) odbyć mają się ćwiczenia NATO – Gruzja – zdradza w wywiadzie z portalem polska-zbrojna.pl gen. dywizji Wilhelm Grün, od lipca dowódca JFTC.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wśród miast, w których zorganizowano Czarne Protesty, przeciwko dalszemu procedowaniu ustawy zaostrzającej zakaz aborcji, znalazł się również Inowrocław. W porównaniu z Bydgoszczą był to krótki protest, trwający około 30 minut. Odbywał się na zasadzie forum, podczas którego każdy z obecnych mógł wejść na scenę i zabrać głos.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 04 październik 2016 08:15

Piłkarski tydzień na Kujawach i Pałukach

W najbliższych dniach w Bydgoszczy oraz w Inowrocławiu i Szubinie zobaczymy reprezentantów Polski do lat 21 oraz do lat 19. Młodsi piłkarze walczyć będą o awans na coroczne Mistrzostwa Europy.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu