Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 05 październik 2016
czwartek, 06 październik 2016 00:12

Rząd zrywa rozmowy na zakup Caracali. Kupimy Apache?

Decyzja ta wisiała w powietrzu. Dopiero we wtorek jednak Ministerstwo Rozwoju poinformowało, iż Polska nie kupi jednak od Airbus Helicopters śmigłowców Caracal. Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy z zakupu wielozadaniowych śmigłowców, prawdopodobny jest bowiem zakup śmigłowców produkowanych przez Boeinga – Apache. Wówczas beneficjentem takiej transakcji mogłyby być Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 podejmie na stadionie Zawiszy reprezentację Ukrainy. Będzie to przede wszystkim test organizacyjny przed piłkarskim Euro do lat 21, którego współgospodarzem będzie w czerwcu Bydgoszcz. Trener Marcin Dorna ocenia Ukraińców za wymagających przeciwników – Przeciwnik skrojony na nasze potrzeby – zaznacza.

Opublikowano w Sport
środa, 05 październik 2016 11:09

Bydgoszcz to nie Jelencz

Użytkownicy Facebooka zauważyli zapewne, że wpisy oraz zdjęcia umieszczane z Bydgoszczy, w przypadku aktywnej funkcji geolokalizacji, określane są przez aplikację jako Jelencz. Mówiąc krótko, dla Facebook-a Bydgoszcz to Jelencz. Urząd Miasta Bydgoszczy zachęca mieszkańców do zgłaszania Facecbook-owi błędów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Była mniej więcej godzina 18:00, na sali sesyjnej poza radnymi właściwie pustki, prawie wszyscy dziennikarze również opuścili to miejsce. Za sprawą radnej Grażyny Szabelskiej rozpoczęła się dość gorąca dyskusja na temat rzetelności przeprowadzanych w mieście konsultacji społecznych. Bywało momentami bardzo gorąco, ale dyskusja ta była niezwykle potrzebna, jeżeli faktycznie zależy nam na społeczeństwie obywatelskim z prawdziwego zdarzenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W trzecim wydaniu ,,Czasu na rozmowy” zaproszeni przez Inowrocławski Klub Dyskusyjny samorządowcy o dostępie do informacji publicznej w Inowrocławiu. Okazało się, że zagadnienie ma rozbieżny od siebie wymiar teoretyczny, czyli możliwości ustawowych jakie daje obywatelom prawo i praktyczny, gdzie nawet radni żalą się, iż nie zawsze mogą uzyskać potrzebne im do rzetelnego sprawowania mandatu informację.

Opublikowano w Inowrocław

Już jutro (czwartek, godz. 17:30) na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy rozegrany zostanie mecz towarzyski reprezentacji do lat 21, w którym Polska zmierzy się z Ukrainą. – Przed nami kolejne bardzo ważne sprawdziany, które pomogą nam odpowiednio przygotować się do młodzieżowych mistrzostw Europy. Te już w 2017 roku odbędą się w Polsce – podkreśla selekcjoner Polaków, Marcin Dorna.

Opublikowano w Sport
środa, 05 październik 2016 07:14

Roszady w Komendzie Miejskiej Policji

Bez większego rozdźwięku kilka dni temu odwołany został Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy i jego zastępca. Inspektor Piotr Stachowiak funkcję komendanta pełnił zaledwie dwa miesiące, stąd też jego odwołanie wywoływać może pytania o przyczyny takiej decyzji przełożonych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu