Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 07 październik 2016
sobota, 08 październik 2016 00:07

Zapomniany polski Owidiusz z Pałuk

16 listopada 1516 roku w Januszkowie pod Żninem urodził się Klemens Janicki, wywodzący się z rodzinny chłopskiej jeden z bardziej utalentowanych łacińskich poetów. Nie dane było mu jednak rozwinąć kariery, z powodu dość szybkiej śmierci w wieku zaledwie 26 lat. Niedługo po ukończeniu studiów na renomowanej uczelni w Padwie.

Opublikowano w Historia

W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej dominował temat dotyczący przepisów zakazujących aborcji. Poseł Paweł Kukiz wyraził opinię, iż celowo wyciągnięto dyskusję o aborcji teraz, żeby przykryć medialnie temat umowy pomiędzy Unią Europejską i Kanadą o wolnym handlu CETA. Z racji tego, że jest to tematyka Polakom mało znana, staramy się przybliżyć Państwu problematykę CETA.

Opublikowano w Regionalne

List do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego napisał jego toruński odpowiednik Michał Zaleski. Podejmuje on tematykę relacji pomiędzy miastami, przyszłej współpracy metropolitalnej, ale również stara się wyjaśnić kwestie z przeszłości, gdy ważyły się losy wspólnego ZIT.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Pomagamy Polonii oraz Stowarzyszenia Biało-Czerwone Pokolenie z pracownikami Wydziału Mienia i Geodezji Urzędu Miasta. Efektem było ustalenie propozycji nazwy stadionu przy ulicy Sportowej 2, który miałby nosić nazwę – Stadion Polonii Bydgoszcz im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu