Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 11 sierpień 2018
niedziela, 12 sierpień 2018 01:47

Węgry szczęśliwe dla bydgoskich kajakarzy

W węgierskim Szolnok odbywają się Akademickie Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie Klasycznym. W sobotę Polacy zdobyli dwa medale – złoty i srebrny.

Opublikowano w Sport

W sobotę reprezentanci Polski zdobyli na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce trzy złote medale, dzięki czemu ponownie prowadzą w klasyfikacji medalowej. Swój wkład w to ma biegnąca w sztafecie Iga Baumgart-Witan z klubu BKS Bydgoszcz. Niedziela będzie ostatnim dniem odbywających się w Berlinie zawodów.

Opublikowano w Sport
sobota, 11 sierpień 2018 22:06

Zamiast skrótu z meczu Zawiszy

Ze zmagań Zawiszy w B-klasie oraz A-klasie na bieżąco publikowaliśmy skróty z meczów na łamach naszego portalu. Z przykrością musimy odejść od tego w V-lidze, za co naszych czytelników przepraszamy. Takie decyzje wymusza na nas kierunek zmian na rynku medialnym.

Opublikowano w Sport
sobota, 11 sierpień 2018 19:26

Strzał Kanika na wagę 3 punktów

Debiutujący w V lidze Zawisza pokonał dzisiaj Promień Kowalewo Pomorskie w meczu wyjazdowym. Na decydującą bramkę trzeba było jednak poczekać do doliczonego czasu gry, co sprawiło, iż był to bardzo emocjonujący mecz.

Opublikowano w Sport
sobota, 11 sierpień 2018 15:07

Tej nocy się wszystko zmieniło

Noc z piątku 11 sierpnia, na sobotę 12 sierpnia zmieniła życie wielu osób, od tego momentu wszystko stało się inne, gdy wcześniej komunikaty o nadchodzących burzach przechodziły bez echa, od tego momentu wywoływały uczucie lęku. Od nawałnic minął rok, do dzisiaj jednak nie udało się jeszcze wszystkiego odbudować.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 11 sierpień 2018 12:25

Mamy srebro w Berlinie

W piątek w finale biegu na 1500 metrów, Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Berlinie, bardzo dobrze zaprezentował się Marcin Lewandowski, zawodnik CWZS Zawisza Bydgoszcz. Z czasem 3:38.14, przegrał jedynie z Norwegiem Jakobem Ingebrigstenem. Lewandowski zdobył szósty medal dla polskiej reprezentacji, która obecnie w klasyfikacji medalowej zajmuje trzecie miejsce – za Niemcami i Brytyjczykami.

Opublikowano w Sport

Niespełna 2,5 km od toruńskiej starówki znajduje się Fort X, zwany Baterią Wiślaną. Wybudowany został pod koniec XIX wieku z zastosowaniem militarnym. Przez lata zaniedbany obiekt zarasta dzisiaj dziką roślinnością. Jednak wkrótce ruszą przygotowania do inwestycji, która da Baterii Wiślanej drugie życie – obiekt stać się ma bowiem ekskluzywnym hotelem o funkcji konferencyjnej. Bydgoscy architekci z pracowni Archigeum, Marcin Sajdak i Przemysław Gawęda opracowali koncepcje rewitalizacji Fortu X.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 11 sierpień 2018 10:01

Osielsko staje się coraz bogatsze

Jakiś czas temu magazyn ,,Wspólnota” opublikował ranking zamożności samorządów, przeliczając dochody na jednego mieszańca. W Bydgoszczy rozgorzała burza, że jesteśmy jednym z najbiedniejszych miast wojewódzkich, co specjalnie nie zaskakuje, bowiem taki status utrzymuje się od wielu lat. Praktycznie niezauważona została jednak przez lokalne media pozycja najbogatszej według tego zestawienia gminy w kujawsko-pomorskim – podbydgoskiego Osielska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu