Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 16 sierpień 2018
piątek, 17 sierpień 2018 00:21

Gowin miał zaciekle walczyć o Banaszaka

W styczniu Rada Polityczna PiS zdecydowała, że osoby które zmieniały w ostatnich latach przynależność partyjną, nie wystartują w najbliższych wyborach samorządowych. Miało to na celu wyeliminowanie z list osób, które z jakiś powodów były wyrzucone z PiS-u, po czym znajdowały oparcie w partiach Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobro. Media ogólnopolskie wprost spekulowały, że uchwała powstała pod przypadek wiceprzewodniczącego sejmiku kujawsko-pomorskiego Adama Banaszaka.

Opublikowano w Inowrocław

PKP SA wnioskuje do samorządów, aby w kształtowaniu obszaru chronionego krajobrazu, uwzględnić możliwość rozbudowy dzisiejszej stacji kolejowej Bydgoszcz Emilianowo (faktycznie gmina Nowa Wieś Wielka) o infrastrukturę terminalu przeładunkowego. Takie pisma świadczą o tym, że PKP SA poważnie myśli o takiej inwestycji. I to jest na pewno dla naszego regionu dobra informacja.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 16 sierpień 2018 16:57

Zawisza wraca do Bydgoszczy

Na razie mowa o jednym meczu – w przyszłą środę przy ulicy Sielskiej w Fordonie, Zawisza Bydgoszcz podejmie w ramach rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski drużynę Kujawsko-Pomorskiego Kolegium Sędziowskiego. Wyjątkowe w tym meczu będzie to, że po raz pierwszy od wielu lat Zawisza wystąpi w charakterze gospodarza na terenie Bydgoszczy oraz rywal niebiesko-czarnych.

Opublikowano w Sport

We wtorek oprócz Bydgoszczy, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odwiedził również Inowrocław, gdzie udzielił oficjalnego poparcia swojemu partyjnemu koledze Ireneuszowi Stachowiakowi, w wyścigu o fotel prezydenta. Zdaniem Jakiego Stachowiak jest gwarantem, aby Inowrocław przestał być w Polsce kojarzony z aferami.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 16 sierpień 2018 09:56

W jakim kierunku idą zmiany na Grunwaldzkiej?

Od kilku tygodni obserwujemy, niekiedy również cierpimy z powodu powstających korków, przebudowę ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od węzła Zachodniego (dokładnie od ulicy Kraszewskiego) do ronda Grunwaldzkiego. W ramach tej inwestycji powstanie ścieżka rowerowa po obu stronach ulicy, a także zjazdy do budowanego marketu na wysokości wiaduktu kolejowego.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 16 sierpień 2018 09:21

W sobotę Bydgoska Fabryka Kabli stanie otworem

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy zaprasza na kolejną wycieczkę z cyklu ,,Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami”. Również w najbliższą sobotę (18 sierpnia) będzie bardzo ciekawie. Atrakcją będzie na pewno możliwość odwiedzenie fabryki kabli Tele-Foniki Kable SA, której początki jako Bydgoskiej Fabryki Kabli sięgają 1920 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu