Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 17 sierpień 2018
sobota, 18 sierpień 2018 00:20

W stronę Nowego Kanału Bydgoskiego

W dalekosiężnych planach rządowych znajduje się dostosowanie drogi wodnej E-70 do V klasy żeglowności (dzisiaj na większości polskiego odcinka jest to II klasa). Z racji zabytkowego charakteru obecnego przebiegu drogi wodnej E-70 i braku możliwości ,,wyprostowania” Brdy na odcinku bydgoskim, uzyskanie V klasy będzie wymagać albo jak wskazywał minister Materna nowego jej poprowadzenia przez Wartę i Gopło lub jak forsują bydgoscy naukowcy budowę wobec Noteci kanału lateralnego, wraz z budową obejścia Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Oscar Wilde, autor jednego z najbardziej poczytnych dzieł literatury „Portret Doriana Graya”,  stwierdził, że „dzieje kobiety to dzieje najgorszej tyranii, jaką znał świat, tyranii słabego nad silnym. To jedyna tyrania, która się nie kończy”. Jak wyglądała droga węgierskich kobiet ku ich prawom? Czy te prawa jakkolwiek się zmieniły? Kim były emancypantki i kim są współczesne feministki?

A może trochę historii? Czyli kilka słów o tym, jak to wszystko się zaczęło

Opublikowano w Magazyn
piątek, 17 sierpień 2018 16:18

Co dalej z parkiem Witosa?

Kilka tygodni temu doszło do sensacyjnego odkrycia archeologów, iż pod Parkiem Ludowym im. Wincentego Witosa, którego rewitalizacja już się rozpoczęła, znajdować się może ok. 80 tys. ludzkich szczątków, jako pozostałości po dawnym cmentarzu, który nie został nigdy rzetelnie ekshumowany. Wstrzymano prace – teraz powstały rekomendacje co do kierunku dalszej rewitalizacji.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 17 sierpień 2018 16:09

Król Kazimierz na razie nigdzie się nie rusza

Temat zamknięty – tak na dzisiaj ocenia prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski dyskusję o przenosinach pomnika Kazimierza III Wielkiego na Stary Rynek, którym w ostatnim czasie żyły media. Zdaniem prezydenta okres przedwyborczy był złym czasem na taką dyskusję.

Opublikowano w Bydgoszcz

Trwające prace inwestycyjne wpłynęły na zakorkowanie miasta. Daniel Kaszubowski, działacz partii Zieloni, przedstawia swoje obserwacje dotyczące komunikacji Kapuścisk z Placem Teatralnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu