Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 22 sierpień 2018

1 marca odbywały się przy skwerze im. Leszka Białego uroczystości poświęcone uczczeniu pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zostały one zakłócone pojawieniem się działaczy Obywateli RP, pojawiły się wyzwiska. Minęło od tego zdarzenia kilka miesięcy, ale sprawę nadal bada Rada Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Traf chciał, że pierwszym i jedynym rywalem Kolegium Sędziowskiego K-PZPN w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski stał się bydgoski Zawisza. Niebiesko-czarni w rezerwowym składzie okazali się dla arbitrów piłkarskich zbyt trudnym rywalem i wyeliminowali ich z dalszych rozgrywek.

Opublikowano w Sport

Środowa, nadzwyczajna, sesja Rady Miasta Bydgoszczy trwała zaledwie kilkadziesiąt minut. W trakcie niej radni zaopiniowali uchwały sejmiku dotyczące ochrony krajobrazu oraz przyjęli stanowisko, w którym wyrażają potrzebę wyłączenia z obszaru chronionego okolic stacji kolejowej Bydgoszcz Emilianowo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jakiś czas temu pisaliśmy o protestach mieszkańców Rąbina, którzy nie zgadzają się, aby na placu w okolicy ulic Alejnika i Plater stanął maszt jednej z sieci komórkowych. Kontrowersje budzi przede wszystkim bliska odległość mieszkań i obawy, że instalacja będzie wywoływać negatywne skutki dla zdrowia mieszkańców.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj po południu zbierze się Rada Miasta Bydgoszczy na wniosek prezydenta, w celu zaopiniowania uchwał krajobrazowych, które w czerwcu uchwalił Sejmik Województwa. Nowe przepisy wymają współopiniowania uchwał o ochronie krajobrazu z samorządami gminnymi. Terminal w Emilianowie wpisuje się również w problematykę ochrony krajobrazu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu