Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 23 sierpień 2018

Podjęcie prac analityczno-koncepcyjnych przez PKP SA, w sprawie ulokowania przy stacji Bydgoszcz Emilianowo intermodalnego terminalu to milowy krok. Do tej pory bowiem opieraliśmy się na koncepcjach budowy w bliżej nieokreślonej przyszłości portu rzecznego, w przypadku Emilianowa mamy konkretnego inwestora. Zagrożeniem może być jedynie polityka marszałka województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 23 sierpień 2018 22:22

Premier gościł w powiecie tucholskim

W czwartek w Śliwicach, w powiecie tucholskim gościł premier Mateusz Morawiecki. Głównym tematem jego wizyty w kujawsko-pomorskim był rozwój dróg lokalnych, warto jednak wspomnieć, że premier oddał również hołd św. Maksymilianowi Kolbe.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 23 sierpień 2018 16:10

Będziemy bili kajakarski rekord Guinnessa

W weekend 1 i 2 września odbędzie się nad Brdą II edycja Kayakmanii, imprezy która rok temu do Pieczysk przyciągnęła kajakarzy z całej Polski. Tegoroczna edycja będzie miała swoją bazę głównie w centrum Bydgoszczy, organizatorzy przewidują szereg atrakcji również dla bydgoszczan. Jedną z nich będzie próba organizacji największej na świecie parady kajaków, którą poprowadzi Aleksander Doba.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 23 sierpień 2018 15:45

Zmarł mjr. Alojzy Gładykowski

W wieku niespełna 91 lat na wieczną wartę odszedł mjr. Alojzy Gładykowski ps. ,,Głóg” oraz ,,Lampart”, prezes Okręgu Bydgoskiego Światowego Związku Żołnierzy AK. Jeszcze 1 sierpnia uczestniczył na Placu Wolności w zorganizowanych przez kibiców uroczystościach wybuchu Powstania Warszawskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Budowa prawie całego kujawsko-pomorskiego odcinka drogi ekspresowej S-5, według oficjalnych terminów powinna zakończyć się w przyszłym roku. Na jeden istotny obiekt inżynierski będziemy musieli poczekać już do połowy 2020 roku. Nieoficjalnie mówi się, że również inne odcinki mogłyby zostać przesunięte poza granicę roku 2019.

Opublikowano w Regionalne

Wiele razy słyszeliśmy, że Bydgoszcz jest ,,czerwonym miastem”. Tym zwrotem próbuje się usprawiedliwiać na prawej stronie kolejne porażki wyborcze. Mityczne czerwone miasto sprawia, że nie zauważa się chociażby tego, iż bydgoska prawica w wielu aspektach, w odróżnieniu od swoich rywali postępuje po amatorsku. Chciałbym rozpocząć dzisiaj cykl publikacji pokazując, co musi prawica zmienić, aby liczyć się w walce o władzę w Bydgoszczy. Najtrudniejsze może być jednak samo zdecydowanie się na wewnętrzne reformy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu