Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 24 sierpień 2018

O budowie Kolei Dużych Prędkości w Polsce dyskutuje się od 2011 roku. Do dzisiaj tak naprawdę nie zapadła jednak nawet decyzja, czy to przedsięwzięcie będzie w ogóle realizowane, nie mówiąc już o poszukiwaniu źródeł finansowania. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało mnie ostatnio, że decyzja o ewentualnej budowie nie zapadnie w obecnej kadencji parlamentarnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, ostateczną listę kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów poznamy dopiero 26 września, czyli za dobry miesiąc. Nieco szybciej zarejestrowani muszą być kandydaci na radnych wszystkich szczebli (sejmik, rady powiatów oraz gmin). Obecnie jesteśmy na etapie rejestracji komitetów.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 24 sierpień 2018 16:14

PiS w Bydgoszczy zapowiada zmianę marszałka

Przed wjazdem na Most Fordoński od strony Bydgoszczy miała miejsce konferencja prasowa liderów kujawsko-pomorskiego PiS-u, na której przedstawiono pięć głównych tez programowych dla naszego województwa. Na pierwszym miejscu pojawiła się kwestia budowy ,,portu multimodalnego w Bydgoszczy”.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę bez problemu grający w rezerwowym składzie Zawisza Bydgoszcz pokonał drużynę Kolegium Sędziowskiego K-PZPN, awansując dzięki temu do II rundy rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski. W losowaniu par II rundy los okazał się dla niebiesko-czarnych szczęśliwy i dzięki wolnemu losowi awansowali już dzisiaj do III rundy, gdzie mogą trafić na jakiegoś bydgoskiego rywala.

Opublikowano w Sport
piątek, 24 sierpień 2018 11:41

Catenaccio prosto z Włoch

„Catenaccio prosto z Włoch” jest podsumowaniem kolejki włoskiej Serie A. Wyniki najważniejszych meczów, typy, komentarze, występy polskiej kolonii we Włoszech. Dotychczas pisywałem na łamach portalu na tematy historyczne (patriotyczne) dziś rozpoczynając tę serię ujawniam swoją drugą pasję – piłkarską ligę włoską. Na stadionach Serie A bywałem wielokrotnie w roli kibica, mediolańskie San Siro, turyńskie Stadio Olimipico czy werońskie Stadio Marcantonio Bentegodi znam jak własną kieszeń.

Opublikowano w Sport
piątek, 24 sierpień 2018 07:33

Tymczasem na Starym Rynku

Sprawdzamy co dzieje się w sercu Bydgoszczy, na będącej w przebudowie płycie Starego Rynku. Już jakiś czas temu doszło do przesunięci Pomnik Walki i Męczeństwa, dzisiaj widać natomiast przygotowywanie podbudowy pod nową nawierzchnie. Prace inwestycyjne będą toczyć się jednak jeszcze długimi miesiącami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu