Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 07 sierpień 2018
środa, 08 sierpień 2018 00:05

Dobra passa na lotnisku trwa

Miesiące wakacyjne są okresem, gdy częściej korzystamy z lotnisk, dlatego w lipcu spodziewać mogliśmy się wzrostu statystyk w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. Lipiec okazał się najlepszym miesiącem w historii bydgoskiego lotniska, udało się bowiem obsłużyć ponad 46 tys. pasażerów.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 07 sierpień 2018 14:29

Masz za dużo książek – sprzedaj je!

Każdy zagorzały czytelnik, który często kupuje książki, z czasem staje przed trudnym dylematem – co zrobić z już przeczytanymi pozycjami, które zajmują naprawdę dużo miejsca? Niewiele osób mieszka w na tyle dużych domach, że może pozwolić sobie na stworzenie biblioteki z prawdziwego zdarzenia. W takiej sytuacji warto skorzystać z możliwości sprzedania książek przez internet. To rozwiązanie, dzięki któremu można zyskać fundusze i przestrzeń na kolejne pozycje.

Opublikowano w Polecane

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński wyraził zaniepokojenie, iż część samorządów wojewódzkich nadal zbyt powolnie wykorzystuje fundusze unijne z Regionalnych Programów Operacyjnych. Wśród wymienionych przez ministra maruderów, ponownie pojawia się kujawsko-pomorskie. Minister sugeruje samorządowcom poszukanie lepszych pracowników.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 07 sierpień 2018 12:56

Wróciły upały – synoptycy ostrzegają

Pierwszy raz w tym roku Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 3 stopnia związane z wysokimi upałami. Dotyczy ono województwa lubuskiego; w kujawsko-pomorskim na chwilę obecną ostrzeżenia żadnego nie wprowadzono, ale wystarczy wyjść na ulicę, aby zobaczyć, że z upałem trzeba uważać.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 07 sierpień 2018 12:43

Na inauguracje Zawisza zagra w sobotę

Występujące początkowo problemy stawiały mecz 1 kolejki V ligi pomiędzy Promieniem Kowalewo Pomorskie a Zawiszą Bydgoszcz pod dużym znakiem zapytania. Ostatecznie klub z Kowalewa Pomorskiego ustalił godzinę meczu.

W sobotę 11 sierpnia Promień podejmie Zawiszę o godzinie 17:00. Kibice bydgoskiego klubu organizują zorganizowany wyjazd.

Opublikowano w Sport

Zdaniem służb wojewody w ogłoszonym w lipcu przetargu na egzekucję nieruchomości przy ulicy Ujejskiego w Bydgoszczy, mogło dojść do działania oferentów w porozumieniu, co mogło działać na szkodę wolnej konkurencji, dlatego przetarg został unieważniony. Oznacza to kolejne opóźnienia w realizacji budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej, która zakończyć miała się do 30 czerwca. Obecnie nikt nie jest wstanie wskazać terminu ukończenia realizacji inwestycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za kilka tygodni bydgoszczanie zyskają kolejne atrakcyjne miejsce do spacerowania – w parku na Wzgórzu Wolności układane są krawężniki. Jesienią ułożone zostaną ławeczki oraz tablice informacyjne w ramach ścieżki dydaktycznej. Park będzie również zawierał punty widokowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu