Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 12 grudzień 2022

W województwie kujawsko-pomorskim węgiel dostarczono do 127 samorządów na 144 – poinformował na konferencji prasowej w Toruniu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, któremu towarzyszył odpowiedzialny za proces dystrybucji węgla wiceminister Karol Rabenda Jest to węgiel głównie sprowadzony z Kolumbii.

Opublikowano w Regionalne

Jutro (14 grudnia) bydgoscy radni zdecydują czy uwzględnić poprawkę klubu PiS, aby środki planowane do wydania na gazetę ratuszową przesunąć na organizację przyszłorocznego Steru na Bydgoszcz (pierwotny projekt budżetu miasta nie przewiduje organizacji tego wydarzenia w 2023 roku). Niemal pewne jest, że radni Koalicji Obywatelskiej i Lewicy utrzymają finansowanie ,,Bydgoszcz Informuje”, będzie to ich jednak sporo kosztować wizerunkowo i być jednym z głównych batów na rządzących w kampanii wyborczej. Trudno bowiem będzie to wyjaśnić mieszkańcom.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym roku firmy oferujące online nielegalne gry hazardowe zanotowały obrót w wysokości 27,7 mld zł. To o ponad 1 mld zł więcej niż legalnie działające kasyna i zakłady bukmacherskie, co oznacza, że stanowią one mniej niż połowę rynku internetowego – wskazuje nowy raport EY. Tak duża szara strefa powoduje, że do budżetu państwa nie trafia ponad 780 mln zł z tytułu podatku od gier. Legalna część branży, która również traci na tym zjawisku, apeluje do rządu o bardziej radykalne narzędzia w walce z podmiotami działającymi poza prawem, m.in. skuteczniejsze blokowanie nielegalnych stron. Ma też gotowe propozycje rozwiązań, które mogą zmniejszyć skalę szarej strefy.

Opublikowano w Magazyn

W piątek inowrocławscy radni zebrali się na nadzwyczajne sesji Rady Miejskiej, aby zaksięgować 281,5 tys. zł jakie przekazał wojewoda na wypłatę dodatku węglowego. Po tej operacji inowrocławski ratusz może wypłacić dodatek 92 osobom. Dzisiaj (12 grudnia) wpłynęły kolejne znacznie większe środki, dlatego jutro po południu radni zbiorą się, aby uchwalić korektę budżetu, która pozwoli na kolejne wypłaty.

Opublikowano w Inowrocław

W 2021 roku w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 797 wypadków drogowych, w których zginęło 122 osób, jest to w stosunku do 2020 roku spadek – wynika ze sprawozdania Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego za 2021 rok. Wciąż w tym raporcie jesteśmy wymieniani jako województwo, gdzie jest największy udział wypadków z udziałem pieszych, choć ta statystyka też się poprawia.

Opublikowano w Regionalne

Urząd Lotnictwa Cywilnego podsumował pierwsze półrocze 2022 roku na polskim niebie – w tym czasie wszystkie polskie lotniska obsłużyły łącznie 16,6 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 330% w stosunku do 2021 roku, gdy operacje lotnicze ograniczała pandemia. Udział bydgoskiego lotniska w tym torcie jest jednak niewielki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Instytut Wzornictwo przyznał nagrodę Dobry Wzór 2022 dla pociągów PESA847, które opracowano z myślą o Ceskich Drahah, czyli narodowego przewoźnika Czech. PESA wyprodukowała pierwszy pociąg w ramach zamówienia 76 pociągów typu PESA847.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu