Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 01 styczeń 2023

W drugim półroczu 2022 roku dużo było zachodu w sprawie znalezienia dostawcy energii elektrycznej dla Bydgoszczy i pozostałych samorządów wchodzących w skład Bydgoskiej Grupy Zakupowej. Początkowo były ceny wręcz zaporowe, później gdy parlament wprowadził ustawowo limity cen nie było żadnych chętnych, w rezultacie udało się podpisać już umowę z Enea – póki co do końca czerwca 2023 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie ze zwyczajem patronów roku uchwalają Sejm i Senat, ponadto swoich patronów mogą ustanawiać też samorządy lokalnie. Jeżeli chodzi o ogólnopolskich patronów 2023 roku to na pewno ciekawymi postaciami będą dla nas Wojciech Korfanty i Mikołaj Kopernik.

Opublikowano w Regionalne

W piątek na Portalu Kujawskim opublikowaliśmy filmowe podsumowanie zakończonego właśnie 2022 roku. Podobne podsumowania tworzyliśmy od 2013 roku z wyjątkami w latach; 2017 i 2018. Przypomnijmy sobie tamte lata:

Opublikowano w Magazyn

W budżetach Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Miasta Bydgoszczy oraz jeszcze nieuchwalonego gminy Białe Błota na 2023 rok zaplanowano opracowanie studium dla skomunikowania Bydgoszczy z węzłem drogi ekspresowej S-5, czyli budowy obwodnicy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby takie zapisy nie pojawiały się od 2018 roku, a do dzisiaj – przez 4 lata właściwie nie wydano ani złotówki. Samo opracowanie studium to tylko początek procesu inwestycyjnego, zatem do budowy obwodnicy bardzo długa droga.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu