Jesteś tutaj: HomeNakielskiOd piątku mieszkańcy Wąwelna będą mieli blisko placówkę pocztową

Od piątku mieszkańcy Wąwelna będą mieli blisko placówkę pocztową

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 07 maj 2020 16:09

Poczta Polska od piątku 8 maja otwiera w Wąwelnie Urząd Pocztowy, który mieścić będzie się przy ulicy Mroteckiej 2. Wąwelska placówka będzie filią Urzędu Pocztowego w Sępólnie Krajeńskim.

Powstanie placówki pocztowej jest odpowiedzią na wnioski mieszkańców Wąwelna. W nowej placówce, czynnej od poniedziałku do czwartku w godzinach: 08:00 - 15:00 oraz w piątki w godzinach: 13:00 - 20:00, będzie można skorzystać z pełnej gamy usług pocztowych, bankowo-ubezpieczeniowych oraz handlowych. Placówka jest wyposażona w jedno stanowisko do obsługi klienta. Została ona dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

– Pomimo stanu epidemii staramy się realizować zobowiązania wobec lokalnych społeczności, dlatego otwieramy nową placówkę, ważny punkt usługowy dla mieszkańców Wąwelna. Obsługa klientów będzie tu, tak jak w innych pocztowych placówkach, dostosowana do rygorów bezpieczeństwa. Nasi pracownicy są wyposażeni w maseczki, rękawiczki lub płyny do dezynfekcji rąk, a także przyłbice. Te środki chronią zarówno pocztowców, jak i naszych klientów – mówi Karol Górski, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Bydgoszczy.

 

Obecnie na terenie województwa kujawsko - pomorskiego czynnych jest 367 placówek pocztowych.

 

Strategia Poczty Polskiej zakłada rozwój i modernizację sieci placówek. Spółka posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju. Jest obecna w każdej gminie, ma ok. 7,5 tys. placówek. W ciągu ostatnich lat Poczta otworzyła blisko 300 nowych punktów w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, na wsiach, jak i w dużych aglomeracjach. Oprócz otwierania nowych punktów spółka modernizuje swoje placówki, część z nich przenosi do nowych lokalizacji, biorąc pod uwagę efektywność ekonomiczną inwestycji.

 

Dzięki swojej sieci placówek Poczta Polska ma unikatowy dostęp do wszystkich obywateli, instytucji i przedsiębiorstw. Wypełniając misję usługi powszechnej Spółka realizuje ważny interes społeczny, zapewnia dostęp do usług komunikacji, zapobiega wykluczeniu społecznemu.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu