Jesteś tutaj: HomeNakielskiMojzesowicz porównał TVP z propagandą Korei Północnej

Mojzesowicz porównał TVP z propagandą Korei Północnej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 08 lipiec 2020 12:37

- Zatrzymajmy to draństwo które się dzieje, to jest nie do przyjęcia dla nas, którzy walczyli o demokrację – mówił w Radziczu (gmina Sadki) Wojciech Mojzesowicz, były minister rolnictwa, uczestnik strajku chłopskiego z Marca 1981 roku w Bydgoszczy, tuż przed udzieleniem poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu.

 

- Jak otwieram telewizję publiczną, oglądam bo muszę się na tym znać trochę, to tak mi się trąca trochę Koreą Północną – powiedział Wojciech Mojzesowicz, w towarzystwie Telesfora Horodeckiego, także uczestnika wydarzeń bydgoskich z 1981 roku - To jest metoda Korei Północnej, my jako ludzie Solidarności, jako ludzie tamtego czasu, z opozycji, domagamy się, żądamy od siebie, weźmy udział w wyborach, zatrzymajmy to draństwo które się dzieje, to jest nie do przyjęcia dla nas, którzy walczyli o demokrację.

 

W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych Wojciech Mojzesowicz startował z list Konfederacji na Pomorzu.

 

Niskie oceny rzetelności TVP

Z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS na zleceniu Onetu aż 51% badanych oceniło, że ,,Wiadomości” TVP nierzetelnie relacjonują kampanie wyborczą, ocen pozytywnych było tylko 17,6%. W przypadku ,,Faktów” TVN ocen pozytywnych było 35,1%, a negatywnych 16,8%. Najlepiej wypadł w tym badaniu Polsat, którego ,,Wydarzenia” za rzetelne oceniło 41,2% badanych Polaków, natomiast negatywne oceny stanowiły tylko 8,7%.

 

Szczególnie duże kontrowersje budził reportaż ,,Wiadomości” z dnia 24 czerwca, w którym do fragmentów wieców prezydenta Andrzeja Dudy dołączono podniosłą muzykę, informując iż miliony Polaków przychodzą łącznie na wiece prezydenta. Jednocześnie materiał podkreślał spełnione obietnice wyborcze. Ten materiał wiele osób odebrało jako puszczony we ,,Wiadomościach” spot wyborczy Andrzeja Dudy, w tej sprawie wpłynęło przynajmniej 21 skarg (według szacunków wirtualnemedia.pl) do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 

Bloger specjalizujący się w KRLD: Myślałem na początku, że to jest fake

Polski bloger Emil Truszkowski, obecnie zamieszkały w Tokio, który interesuje się sytuacją polityczną w Korei Północnej, dostrzega wiele analogii pomiędzy przekazem KCTV (rządowa telewizja w Korei Północnej) a TVP Na videoblogu ,,Pozdro z KRLD” stwierdza - Jak to zobaczyłem faktycznie nie mogłem uwierzyć, że to zostało puszczone w telewizji w Polsce.

 

Truszkowski wskazuje na modę w KCTV na różnego rodzaju teledyski z politykami - Oni w KCTV puszczają regularnie takie teledyski, właśnie z takimi ujęciami. Z taką podniosłą muzyką, trochę w tym stylu, z hasłami mocnymi, to jest w najlepszym stylu pónocno Koreańska propaganda.

 

 

Warte obejrzenia

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Śmierć i zniszczenie – to dzieło waszych przyjaciół!

     To zdjęcia zniszczonego wojną Chersonia, znajdującego się obecnie pod okupacją rosyjską. Okupacyjne władze kilka dni temu zapowiedziały włączenie go do Federacji Rosyjskiej jako terenu anektowanego. Kilka dni temu ukazał się raport, z którego wynika, że w rejonie Chersona Rosjan wspierali Syryjczycy związani z reżimem Al Assada, którego – co najbardziej przeraża – niektórzy lokalni politycy z naszego regionu próbowali prezentować jako przyjaciela.

  • Gdyby zwiększyć liczbę okręgów kto zyska,a kto straci?

    W ostatnim czasie pojawiło się sporo spekulacji na temat zmiany ordynacji wyborczej. Publicznie nikt w obozie rządzącym tego jednak nie potwierdza, stąd też trudno mówić o jakimkolwiek konkrecie. Nie mniej jednak Prawo i Sprawiedliwość reformuje swoje struktury, tworząc 100 komitetów okręgowych – struktury w okręgu bydgoskim będą podzielone na okręg bydgoski (północny) i inowrocławski (południowy). Niektórzy uważają, że to wstęp do zwiększenia liczby okręgów do Sejmu z 41 obecnie do 100. Jakby taka zmiana przełożyła się na wynik wyborów?

Wiadomości z regionu