Jesteś tutaj: HomeNakielskiTrzeci odcinek drogi ekspresowej S-5 połowicznie oddany

Trzeci odcinek drogi ekspresowej S-5 połowicznie oddany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 12 październik 2020 18:09
Trzeci odcinek drogi ekspresowej S-5 połowicznie oddany Fot: GDDKiA

Od dzisiaj na odcinku Szubin – Żnin drogi ekpresowej S-5 możemy poruszać się po obu jezdniach, w standardzie 2x2. Odcinek liczy ponad 18 km i jest trzecim, który oddawany jest do użytku. Trwają co prawda jeszcze prace wykończeniowe przez wykonawcę, stąd też czasowo można się na nim poruszać z prędkością 70 km/h. W praktyce od Szubina możemy dojechać nową drogą do Poznania, dzięki oddanemu w ubiegłym roku odcinkowi od Żnina do granicy województwa wielkopolskiego.

Głównym wykonawcą i liderem konsorcjum jest warszawska firma Trakcja. Kosz odcinka to prawie 352 mln zł. W kwietniu 2017 roku zostało wydane zezwolenie ZRID, które pozwoliło rozpocząć prace budowlane. Zaawansowanie rzeczowe prac budowlanych na koniec września szacowano na niecałe 90%.

 

Odcinek przebiega przez cztery węzły: Żnin, Kowalewo-Pałuki, Szubin – Południe, Szubin – Północ.

 

Istnieje szansa, że w tym roku zostanie oddany do użytku jeszcze odcinek zachodniej obwodnicy Bydgoszczy od Tryszczyna przez Pawłówek do Białych Błot. Przynajmniej taki jest oficjalny termin.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu