Jesteś tutaj: HomeNakielskiCała zachodnia część województwa będzie czerwoną strefą

Cała zachodnia część województwa będzie czerwoną strefą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 21 październik 2020 00:44

Najprawdopodobniej jutro Ministerstwo Zdrowia zaktualizuję listę powiatów w czerwonej strefie, która będzie obowiązywać od soboty. Jak wskazywaliśmy w ostatnich dniach na naszych łamach – nie zanosi się, aby w tym, ani także przyszłym tygodniu któryś z powiatów w zachodniej części województwa wyszedł z czerwonej strefy. Natomiast trzeba liczyć się z tym, że do czerwonej strefy zostaną włączone powiaty, które są obecnie jeszcze w żółtej.

Jak wynika z zapowiedzi, jutro rząd być może wprowadzi także dodatkowe obostrzenia. Wszystko zależeć będzie od analizy danych epidemicznych, ale co można zaobserwować, epidemia COVID-19 w Polsce się rozwija.

 

Obecnie w żółtej strefie na zachód od Wisły mamy powiat świecki i sępoleński. Z naszej analizy wynika, że również te powiaty znajdą się w czerwonej strefie. Przyjmując za kryterium przekroczenie 12 zachorowań na 10 tys. mieszkańców, to w powiecie sępoleńskim będzie ono przekroczone z uwagi na duży przyrost w ostatnich dniach. W powiecie świeckim ten wskaźnik został przekroczony tylko w ciągu 7 ostatnich dni, a zważywszy na branie pod uwagi 14 dni, niemal pewne jest ujęcie go w strefie czerwonej.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu