Jesteś tutaj: HomeNakielskiCała zachodnia część województwa będzie czerwoną strefą

Cała zachodnia część województwa będzie czerwoną strefą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 21 październik 2020 00:44

Najprawdopodobniej jutro Ministerstwo Zdrowia zaktualizuję listę powiatów w czerwonej strefie, która będzie obowiązywać od soboty. Jak wskazywaliśmy w ostatnich dniach na naszych łamach – nie zanosi się, aby w tym, ani także przyszłym tygodniu któryś z powiatów w zachodniej części województwa wyszedł z czerwonej strefy. Natomiast trzeba liczyć się z tym, że do czerwonej strefy zostaną włączone powiaty, które są obecnie jeszcze w żółtej.

Jak wynika z zapowiedzi, jutro rząd być może wprowadzi także dodatkowe obostrzenia. Wszystko zależeć będzie od analizy danych epidemicznych, ale co można zaobserwować, epidemia COVID-19 w Polsce się rozwija.

 

Obecnie w żółtej strefie na zachód od Wisły mamy powiat świecki i sępoleński. Z naszej analizy wynika, że również te powiaty znajdą się w czerwonej strefie. Przyjmując za kryterium przekroczenie 12 zachorowań na 10 tys. mieszkańców, to w powiecie sępoleńskim będzie ono przekroczone z uwagi na duży przyrost w ostatnich dniach. W powiecie świeckim ten wskaźnik został przekroczony tylko w ciągu 7 ostatnich dni, a zważywszy na branie pod uwagi 14 dni, niemal pewne jest ujęcie go w strefie czerwonej.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu