Jesteś tutaj: HomeNakielskiBiblioteki nieczynne – nakielska ma na to swój pomysł i będzie wypożyczać

Biblioteki nieczynne – nakielska ma na to swój pomysł i będzie wypożyczać

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 25 listopad 2020 17:39

Obecnie działalność bibliotek jest niemożliwa, z uwagi na obostrzenia epidemiczne. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią ma pomysł, jak wznowić działalność od przyszłego wtorku – 2 grudnia, wdrażając dość niecodzienne standardy sanitarne. Na terenie gminy będziemy mogli wypożyczyć książki ,,na wynos”.

Od 1 grudnia będziemy mogli skontaktować się z bibliotekarzami telefonicznie, mailowo, bądź przez aplikację do obsługi katalogu księgozbioru. Następnie umawiamy się na konkretną godzinę, a paczka z zamówionymi przez nas książkami zostanie wystawiona, stąd nie będziemy mieli nawet kontaktu z pracownikiem biblioteki. Zwrot książek będzie się odbywał w podobnej procedurze.

 

Książki będą w ten sposób wypożyczane nie tylko w głównej czytelni, ale też w filiach, w tym także poza Nakłem – w Paterku, w Potulicach i w Ślesinie.

 

Po zwrocie książki od razu nie wrócą na półki, bowiem będą musiały przejść okres kwarantanny.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Prof. Czop: Przyrody się nie oszuka

    Wracamy po wakacyjnej przerwie z poniedziałkowymi rozmowami w ramach ,,Głosu Parlamentarnego”, pierwszym naszym gościem był prof. Mariusz Czop z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, który koordynował badania, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że po zakładach chemicznych Zachem pozostała ogromna bomba zanieczyszczeń.

    Etykiety: Zachem
  • Jest długo oczekiwany przetarg na obsługę przewozów kolejowych

    W piątek ukazało się ogłoszenie warte kilkaset milionów złotych – chodzi o obsługę kolejowych o znaczeniu lokalnym w województwie kujawsko-pomorskim od 12 grudnia 2021 roku do 14 grudnia 2030 roku. Teoretycznie w tym okresie możemy mieć nawet dziesięciu przewoźników, może się zdarzyć też tak, że będzie on jeden.

    Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu