Jesteś tutaj: HomeNakielskiWózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej. Było to bardzo niebezpieczne

Wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej. Było to bardzo niebezpieczne

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 02 marzec 2021 11:08

W czwartek po południu policjanci ze Żnina otrzymali informację, że po drodze ekspresowej S-5 porusza się kobieta na wózku elektrycznym. Było to niezgodne z przepisami, ale przede wszystkim bardzo niebezpieczne, bowiem samochody mijające ją poruszały się z prędkościami powyżej 100 km/h.

Można powiedzieć, że tragedia wisiała w powietrzu. Na drogę ekspresową wysłano patrol drogówki, który pomógł 38-letniej kobiecie bezpiecznie powrócić do domu. Wózki inwalidzkie, również napędzane elektrycznie, w świetle polskiego prawa są traktowane jako piesi, na drogach ekspresowych obowiązuje natomiast zakaz poruszania się pieszych.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Prof. Czop: Przyrody się nie oszuka

    Wracamy po wakacyjnej przerwie z poniedziałkowymi rozmowami w ramach ,,Głosu Parlamentarnego”, pierwszym naszym gościem był prof. Mariusz Czop z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, który koordynował badania, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że po zakładach chemicznych Zachem pozostała ogromna bomba zanieczyszczeń.

    Etykiety: Zachem
  • Jest długo oczekiwany przetarg na obsługę przewozów kolejowych

    W piątek ukazało się ogłoszenie warte kilkaset milionów złotych – chodzi o obsługę kolejowych o znaczeniu lokalnym w województwie kujawsko-pomorskim od 12 grudnia 2021 roku do 14 grudnia 2030 roku. Teoretycznie w tym okresie możemy mieć nawet dziesięciu przewoźników, może się zdarzyć też tak, że będzie on jeden.

    Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu