Jesteś tutaj: HomeNakielskiBudowę obwodnicy Sępólna Krajeńskiego planuje się do 2026 roku, ale wszystko zależeć będzie od innych uwarunkowań

Budowę obwodnicy Sępólna Krajeńskiego planuje się do 2026 roku, ale wszystko zależeć będzie od innych uwarunkowań

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 02 marzec 2021 17:24

Wiceminister Rafał Weber odpowiadając na interpelację informuje posła Bartosza Kownackiego, że budowa obwodnicy Sępólna Krajeńskiego to dla jego resortu priorytetowa inwestycja. Zdaniem ministra kluczowa będzie jednak dobra współpraca władz lokalnych z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w przygotowaniu inwestycji.

Jeszcze w 2019 roku zakładano, że wybór wykonawcy prac budowlanych dla tej inwestycji nastąpi w bieżącym roku, zaś inwestycja będzie gotowa w 2025 roku. Przetarg szybko raczej nie zostanie jednak ogłoszony z uwagi na duże opóźnienia w uzyskiwaniu decyzji środowiskowej – harmonogram zakładał załatwienie tej formalności przed końcem 2019 roku, tymczasem nie udało się tego uczynić do dzisiaj – ostatni wyznaczony termin wydania decyzji środowiskowej do 22 marca, ale może on ulec przesunięciu. Trzeba się też liczyć z tym, że mogą pojawić się odwołania do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, przez co procedura wydłuży się o kolejne miesiące.

 

Interpelację, w związku z przeciągającymi się pracami nad decyzją środowiskową złożył poseł Bartosz Kownacki. W odpowiedzi wiceminister Rafał Weber wyjaśnił – Przyczyną przedłużania się momentu wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Sępólna Krajeńskiego było zawieszanie, m.in. w maju 2020 r., przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy postępowania administracyjnego oraz wezwanie do uzupełnienia przekazanego,przez wykonawcę dokumentacji, raportu oddziaływania na środowisko w zakresie zagadnień dotyczących ochrony przyrody, ochrony powietrzna i klimatu akustycznego, gospodarki odpadami, a także oddziaływaniana wody powierzchniowe i podziemne.

 

RDOŚ w Bydgoszczy miało oczekiwać uzgodnienia wariantów przebiegu obwodnicy z Radą Miejską w Sępólnie Krajeńskim. Ministerstwo zapowiada ogłoszenie przetargu zaraz po załatwieniu sprawy decyzji środowiskowej. Na dzisiaj harmonogram zakłada przeprowadzenie prac w latach 2023-2026. Formalnie mamy zatem już ujęte kilka miesięcy opóźnienia.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Prof. Czop: Przyrody się nie oszuka

    Wracamy po wakacyjnej przerwie z poniedziałkowymi rozmowami w ramach ,,Głosu Parlamentarnego”, pierwszym naszym gościem był prof. Mariusz Czop z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, który koordynował badania, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że po zakładach chemicznych Zachem pozostała ogromna bomba zanieczyszczeń.

    Etykiety: Zachem
  • Jest długo oczekiwany przetarg na obsługę przewozów kolejowych

    W piątek ukazało się ogłoszenie warte kilkaset milionów złotych – chodzi o obsługę kolejowych o znaczeniu lokalnym w województwie kujawsko-pomorskim od 12 grudnia 2021 roku do 14 grudnia 2030 roku. Teoretycznie w tym okresie możemy mieć nawet dziesięciu przewoźników, może się zdarzyć też tak, że będzie on jeden.

    Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu