Jesteś tutaj: HomeNakielskiBogdanowicz: Chcielibyśmy bardzo, aby ten bardzo trudny czas dla nas się skończył

Bogdanowicz: Chcielibyśmy bardzo, aby ten bardzo trudny czas dla nas się skończył

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 26 lipiec 2021 18:01
Bogdanowicz: Chcielibyśmy bardzo, aby ten bardzo trudny czas dla nas się skończył Fot: Jacek Nowacki / K-PUW

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w Sadkach zachęcał do szczepień, aby w ten sposób uchronić szpitale oraz osoby narażone na zakażenie, przed kolejną falą COVID-19.. W Sadkach zainaugurował on inicjatywę, która ma pomóc zwiększyć wyszczepialność wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego – trasę szczepionkobusu.


Wybór padł na Sadki w powiecie nakielskim nie bez powodu, bowiem w tej gminie według danych Ministerstwa Zdrowia wyszczepialność jest najniższa jeżeli chodzi o powiat nakielski – poniżej 40%, gdy w dużych miastach jak Bydgoszcz, Inowrocław czy Toruń udalo się już przekroczyć 50%.

 

 

- W tych samorządach – bo jednak gminy wiejskie i miejsko-wiejskie szczepią się mniej niż miasta i duże ośrodki, aglomeracje – zależy nam, aby sytuacja była wyrównana, abyśmy mogli spokojnie myśleć o jesienie, abyśmy nie musieli toczyć ogromnej walki i narażać służby zdrowia na duże obciążenia – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. W szczepionkobusie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem Jonhson&Jonhson. Będzie on odwiedzał mniejsze gminy, gdzie szczepienia idą najwolniej.

 

 

- Przez okres pandemii kilkadziesiat tysięcy osób przebywało w naszych szpitalach, niestety aż 5 tys. osób zmarło – przypomniał wojewoda Bogdanowicz - Chcielibyśmy bardzo, żeby ten bardzo trudny czas dla nas się skończył. Te szczepienia są bardzo dużą szansą.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu