Jesteś tutaj: HomeNakielskiTusk w Nakle: Jeżeli mówimy o aferach i skandalach, to ja przy obecnej ekipie jestem kompletny amator

Tusk w Nakle: Jeżeli mówimy o aferach i skandalach, to ja przy obecnej ekipie jestem kompletny amator

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 04 sierpień 2021 19:31

Były premier Donald Tusk powrócił do objeżdżania Polski, w środę gościł w Nakle nad Notecią gdzie się spotkał z samorządowcami z województwa kujawsko-pomorskiego. W nakielskim kinie odbyło się otwarte spotkanie, przebiegające na zasadzie, że zainteresowane osoby mogły zadawać pytania.

 

Pełniący obowiązki szefa Platformy Obywatelskiej wypowiadał się z niepokojem na temat nagonki jaką prowadzi się obecnie w Polsce wobec Unii Europejskiej. Jak przyznał brytyjski premier David Cameron nie chciał wyjścia z Unii Europejskiej, zgodził się jedynie na referendum, w którym zakładał, że wygra pogląd o pozostaniu w UE. Sprawy potoczyły się inaczej, jak podkreślał jednak Tusk, Wielka Brytania nie miała takich sporów z Brukselą jak Polska chociażby o wymiar sprawiedliwości.

 

Jeden z uczestników dość negatywnie ocenił rządy Platformy Obywatelskiej wskazując na podwyszenie wieku emerytalnego oraz sugerując, że za czasów premiera Donalda Tuska nie starczało pieniedzy dla ludzi jak ma to miejsce teraz. Wypomniał także rządowi Tuska afery.

 

- Jeśli mówimy o aferach i skandalach, to ja nie mam żadnego startu do tej ekipy, która dzisiaj rządzi, to ja jestem kompletny amator – odpowiedział były premier, nie zgadzając się z poglądem, że pieniędzy brakowało, wymieniając, że za jego rządów zbudowano najwięcej dróg, mowa byą też o innych inwestycjach.


- Myśmy nie dali ludziom 500 Plus, a PiS dał ludziom 500 Plus i to pozwala formułować takie tezy, że wtedy na nic nie było pieniędzy, a teraz są pieniądze. Jaką cenę za to zapłacimy tego jeszcze nie wiemy – to była bardzo odważna decyzja – ocenił Donald Tusk, który wskazywał na rosnącą inflację, której dzisiaj jeszcze w cenach w marketach aż tak nie widać, ale widać już w innych miejscach - Mamy energię, gaz, benzynę, lekarstwa, ceny usług, te ceny bardzo podskoczyły. Dzisiaj PiS ma takiego prezesa NBP, ja znam Glapińskiego od czasów jak był bardzo młodym człowiekiem, ja bym mu nie powierzył Szkolnej Kasy Oszczędnośći i z takim gościem na czele Narodowego Banku Polskiego ja nie mam gwarancji, że za chwilę 7-8% inflacji. Tacy podobni do Kaczyńskiego jak Edogan w Turcji oni już od kilku lat mają 16,18,20% inflacji. I wie pan co się stanie z tymi 13. emeryturami i 500 Plus? Ta wartość znika.


Zdaniem Tuska Nowy Ład to próba udobruchania politycznego niektórych grup społecznych, w tym wypadku nie ma jednak z czego rozdawać, stąd też duża część Polaków ma zostać opodatkowana - Ten nowy ład jest taką propozycją, że już tak naprawdę nie ma się czym dzielić, dlatego muszą zabierać całym grupom, aby innym trochę dać – powiedział Tusk - Ja wiem, że ja nie byłem na 6-tkę, a oni na 1-kę. Ja wiem, że demoralizacja, korupcja, nepotyzm jaki ich dopadł, że oni znajdują usprawiedliwenie na każde łajdactwo. Wmuwili sobie i innym, że oni są jedynymi patriotami i wszystkie złe rzeczy mogą im ujść płazem.

 

Warte obejrzenia

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu