Jesteś tutaj: HomeNakielskiDroga na Szubin zablokowana – rolnicy prowadzą 24 godziną blokadę

Droga na Szubin zablokowana – rolnicy prowadzą 24 godziną blokadę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 24 sierpień 2021 12:29
Droga na Szubin zablokowana – rolnicy prowadzą 24 godziną blokadę Facebook / Agrounia

Po godzinie 8 w Kołaczkowie w gminie Szubin, na drodze krajowej nr 5 rozpoczęła się blokada zorganizowana przez kilkadziesiąt ciągników rolniczych. Policja ruch kieruje drogą okrężną przez miejscowość Tur. Protest zorganizowała Agrounia - Niech nas ściągają siłą – zapowiada jeden z liderów, mówiąc, ze przez 24 godziny ruch nie zostanie odblokowany.

- Nie idziemy na ustępstwa związane z przepuszczaniem samochodów. Wiemy po co tutaj jesteśmy, po co pozostajemy do jutra – taka padała zapowiedź.

 

Blokady odbywają się w kilku miejscach kraju. Agrounia domaga się przede wszystkim rozmów z rządem. W tych rozmowach Agrounia chce zabiegać m.in. o pokrycie strat przez państwo rolnikom, którzy ucierpieli na skutek chorób zakaźnych zwierząt. Inny podnoszony problem to spory import mięsa z państw zachodnich do Polski, choć polscy rolnicy są wiodącym producentem wieprzowiny (szczególnie specjalizuje się w tym województwo kujawsko-pomorskie). Import konkurencyjnej wieprzowiny wpływa negatywnie na polski rynek.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu