Jesteś tutaj: HomeNakielskiDroga na Szubin zablokowana – rolnicy prowadzą 24 godziną blokadę

Droga na Szubin zablokowana – rolnicy prowadzą 24 godziną blokadę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 24 sierpień 2021 12:29
Droga na Szubin zablokowana – rolnicy prowadzą 24 godziną blokadę Facebook / Agrounia

Po godzinie 8 w Kołaczkowie w gminie Szubin, na drodze krajowej nr 5 rozpoczęła się blokada zorganizowana przez kilkadziesiąt ciągników rolniczych. Policja ruch kieruje drogą okrężną przez miejscowość Tur. Protest zorganizowała Agrounia - Niech nas ściągają siłą – zapowiada jeden z liderów, mówiąc, ze przez 24 godziny ruch nie zostanie odblokowany.

- Nie idziemy na ustępstwa związane z przepuszczaniem samochodów. Wiemy po co tutaj jesteśmy, po co pozostajemy do jutra – taka padała zapowiedź.

 

Blokady odbywają się w kilku miejscach kraju. Agrounia domaga się przede wszystkim rozmów z rządem. W tych rozmowach Agrounia chce zabiegać m.in. o pokrycie strat przez państwo rolnikom, którzy ucierpieli na skutek chorób zakaźnych zwierząt. Inny podnoszony problem to spory import mięsa z państw zachodnich do Polski, choć polscy rolnicy są wiodącym producentem wieprzowiny (szczególnie specjalizuje się w tym województwo kujawsko-pomorskie). Import konkurencyjnej wieprzowiny wpływa negatywnie na polski rynek.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu