Jesteś tutaj: HomeNakielskiDroga na Szubin zablokowana – rolnicy prowadzą 24 godziną blokadę

Droga na Szubin zablokowana – rolnicy prowadzą 24 godziną blokadę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 24 sierpień 2021 12:29
Droga na Szubin zablokowana – rolnicy prowadzą 24 godziną blokadę Facebook / Agrounia

Po godzinie 8 w Kołaczkowie w gminie Szubin, na drodze krajowej nr 5 rozpoczęła się blokada zorganizowana przez kilkadziesiąt ciągników rolniczych. Policja ruch kieruje drogą okrężną przez miejscowość Tur. Protest zorganizowała Agrounia - Niech nas ściągają siłą – zapowiada jeden z liderów, mówiąc, ze przez 24 godziny ruch nie zostanie odblokowany.

- Nie idziemy na ustępstwa związane z przepuszczaniem samochodów. Wiemy po co tutaj jesteśmy, po co pozostajemy do jutra – taka padała zapowiedź.

 

Blokady odbywają się w kilku miejscach kraju. Agrounia domaga się przede wszystkim rozmów z rządem. W tych rozmowach Agrounia chce zabiegać m.in. o pokrycie strat przez państwo rolnikom, którzy ucierpieli na skutek chorób zakaźnych zwierząt. Inny podnoszony problem to spory import mięsa z państw zachodnich do Polski, choć polscy rolnicy są wiodącym producentem wieprzowiny (szczególnie specjalizuje się w tym województwo kujawsko-pomorskie). Import konkurencyjnej wieprzowiny wpływa negatywnie na polski rynek.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

    W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

  • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

    Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu