Jesteś tutaj: HomeNakielskiWydanie decyzji środowiskowej dla S-10 w powiecie nakielskim się opóźnia

Wydanie decyzji środowiskowej dla S-10 w powiecie nakielskim się opóźnia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 23 listopad 2021 00:20

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na pierwszy odcinek drogi ekspresowe S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem, w najbliższym czasie możemy się spodziewać wyboru kolejnych wykonawców. S-10 docelowo ma połączyć jednak obwodnice Warszawy ze Szczecinem, patrząc kolejno na najbardziej zaawansowany odcinek, to są to odcinki między Bydgoszczą i Szczecinem.

W przypadku odcinka Wyrzysk – Bydgoszcz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy prowadzi obecnie postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej. Ta decyzja nie zostanie jednak wydana według pierwotnego planu w listopadzie, jak tłumaczy RDOŚ 5 listopada firma reprezentująca inwestora (czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad) została wezwana do uzupełnienia dokumentacji. Z tego powodu nowy termin wydania decyzji wyznaczono do dnia 17 stycznia 2022 roku.

 

GDDKiA planuje ogłoszenie przetargów na realizację tego odcinka w połowie 2023 roku. Szerzej o szczegółowym przebiegu rekomendowanych wariantów pisaliśmy - Preferowany wariant przebiegu S-10 zakłada przebieg na północ od Nakła

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

    W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

    Etykiety: kolej
  • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

    Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu