Jesteś tutaj: HomeNakielskiPowiat nakielski robi krok w kierunku upaństwowienia Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej

Powiat nakielski robi krok w kierunku upaństwowienia Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej

Napisane przez  Powiat24.pl Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 23 luty 2022 15:04
Powiat nakielski robi krok w kierunku upaństwowienia Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej Archiwum portalu www.powiat24.pl

 W środę, 23 lutego w trybie zdalnym odbyła się kolejna sesja rady powiatu nakielskiego. Na początku sesji, przewodniczący rady powiatu Zbigniew Sabaciński zaproponował dodanie kolejnego punktu do porządku obrad.

Projekt uchwały dotyczył wyrażenia przez radę stanowiska ws. wyrażenia woli podjęcia rozmów z ministerstwem ws. dalszych działań dotyczących Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Spośród podjętych przez radnych uchwał ta okazała się być najistotniejsza. Oficjalne stanowisko przygotowane na komisjach zostało jeszcze przed sesją poprawione. Jednak zdaniem większości radnych poprawki całkowicie zmieniały sens stanowiska rady i zostały odrzucone. Ostatecznie, radni większością głosów przyjęli wolę rozpoczęcia rozmów z ministerstwem ws. dalszej przyszłości Żeglugi w pierwotnym kształcie. Należy zaznaczyć, że podjęta przez radnych uchwała nie jest w żaden sposób wiążąca i nie oznacza przejęcia szkoły przez ministerstwo, ale otwiera ku temu drogę. Dalsze decyzje i tak będą uzależnione od rozmów z ministerstwem i będą podejmowane głównie przez zarząd powiatu.

 

Upaństwowienie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej może umożliwić placówce większe perspektywy rozwojowe.

 

Poza tym radni przyjęli niewielkie zmiany w budżecie powiatu, pytano o sytuację epidemiczną w szkołach czy sytuację po przejściu wichur w ubiegłym tygodniu.

 

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
  • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

    W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

    Etykiety: covid19
  • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

    Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu