Jesteś tutaj: HomeNakielskiPowiat nakielski robi krok w kierunku upaństwowienia Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej

Powiat nakielski robi krok w kierunku upaństwowienia Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej

Napisane przez  Powiat24.pl Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 23 luty 2022 15:04
Powiat nakielski robi krok w kierunku upaństwowienia Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej Archiwum portalu www.powiat24.pl

 W środę, 23 lutego w trybie zdalnym odbyła się kolejna sesja rady powiatu nakielskiego. Na początku sesji, przewodniczący rady powiatu Zbigniew Sabaciński zaproponował dodanie kolejnego punktu do porządku obrad.

Projekt uchwały dotyczył wyrażenia przez radę stanowiska ws. wyrażenia woli podjęcia rozmów z ministerstwem ws. dalszych działań dotyczących Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Spośród podjętych przez radnych uchwał ta okazała się być najistotniejsza. Oficjalne stanowisko przygotowane na komisjach zostało jeszcze przed sesją poprawione. Jednak zdaniem większości radnych poprawki całkowicie zmieniały sens stanowiska rady i zostały odrzucone. Ostatecznie, radni większością głosów przyjęli wolę rozpoczęcia rozmów z ministerstwem ws. dalszej przyszłości Żeglugi w pierwotnym kształcie. Należy zaznaczyć, że podjęta przez radnych uchwała nie jest w żaden sposób wiążąca i nie oznacza przejęcia szkoły przez ministerstwo, ale otwiera ku temu drogę. Dalsze decyzje i tak będą uzależnione od rozmów z ministerstwem i będą podejmowane głównie przez zarząd powiatu.

 

Upaństwowienie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej może umożliwić placówce większe perspektywy rozwojowe.

 

Poza tym radni przyjęli niewielkie zmiany w budżecie powiatu, pytano o sytuację epidemiczną w szkołach czy sytuację po przejściu wichur w ubiegłym tygodniu.

 

Warte obejrzenia

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Śmierć i zniszczenie – to dzieło waszych przyjaciół!

     To zdjęcia zniszczonego wojną Chersonia, znajdującego się obecnie pod okupacją rosyjską. Okupacyjne władze kilka dni temu zapowiedziały włączenie go do Federacji Rosyjskiej jako terenu anektowanego. Kilka dni temu ukazał się raport, z którego wynika, że w rejonie Chersona Rosjan wspierali Syryjczycy związani z reżimem Al Assada, którego – co najbardziej przeraża – niektórzy lokalni politycy z naszego regionu próbowali prezentować jako przyjaciela.

  • Gdyby zwiększyć liczbę okręgów kto zyska,a kto straci?

    W ostatnim czasie pojawiło się sporo spekulacji na temat zmiany ordynacji wyborczej. Publicznie nikt w obozie rządzącym tego jednak nie potwierdza, stąd też trudno mówić o jakimkolwiek konkrecie. Nie mniej jednak Prawo i Sprawiedliwość reformuje swoje struktury, tworząc 100 komitetów okręgowych – struktury w okręgu bydgoskim będą podzielone na okręg bydgoski (północny) i inowrocławski (południowy). Niektórzy uważają, że to wstęp do zwiększenia liczby okręgów do Sejmu z 41 obecnie do 100. Jakby taka zmiana przełożyła się na wynik wyborów?

Wiadomości z regionu