Jesteś tutaj: HomeNakielskiInternauta groził Ukraińcom rozstrzelaniem. Sąd ukarał go 40 tys. grzywną

Internauta groził Ukraińcom rozstrzelaniem. Sąd ukarał go 40 tys. grzywną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 19 maj 2022 12:05
Internauta groził Ukraińcom rozstrzelaniem. Sąd ukarał go 40 tys. grzywną Fot: SO Bydgoszcz

Hejt nawet pod fikcyjnym pseudonimem nie chroni przed konsekwencjami, o czym przekonał 28-letni mieszkaniec Nakła nad Notecią, którego bydgoski sąd skazał na dotkliwą grzywnę. Specjalnie dużo hejtu wobec ukraińskich uchodźców w sieci nie ma, ale są wciąż przypadki, gdy się on pojawia.

Zaczęło się od tego, że para Ukraińców na jednej z nakielskich grup na Facebook-u z ofertami pracy, wyraziła chęć podjęcia zatrudnienia. W odpowiedzi użytkownik pod nickiem ,,Kolumbia Polska” zwrócił się do nich m.in. słowami: Cieszcie się że żyjecie bo ja bym was rozstrzelał.!! (cytat oryginalny).

 

Wpis wychwycili internauci, którzy zwrócili się do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Północ o ściganie, policjanci szybko ustalili, że za ,,Kolumbia Polska” kryje się 28-letni Mariusz J.

 

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał mężczyznę na rekordową grzywnę w wysokości 40 tys. zł. 28-latek musi też pokryć 5 tys. zł kosztów sądowych.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
  • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

    Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

  • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

    W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

    Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu