Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 02 lipiec 2017

W ubiegłym tygodniu przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Zbigniew Sobociński miał podjąć działania na rzecz utworzenia zespołu doraźne, który zbadałby czy wszyscy radni zasiadają w Radzie Miasta zgodnie z prawem. Taki zespół na rok przed końcem kadencji zapewne skończy się tylko awanturą polityczną, a nie respektowaniem przepisów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kandydat na radnego Marek Browiński uważa, że ratusz powinien ,,honorowo” rozliczyć się z kwoty zabranej kierowcom w źle oznaczonej strefie płatnego parkowania. Z racji tego, że fizyczne ustalenie kierowców i oddanie im pieniędzy jest wręcz niemożliwe, Browiński proponuję, aby w zamian udostępnić bezpłatnie miejskie baseny uczniom.

Opublikowano w Inowrocław

Reprezentacja Niemiec zdobyła tytuł Mistrzów Europy do lat 21. Łącznie zorganizowany w Polsce turniej obejrzało na stadionach ponad 244 tys. widzów, co daje średnio 11.623 osoby na mecz. Trzy spotkania rozegrano również w Bydgoszczy.

Opublikowano w Sport

74 lata temu, 4 lipca 1943 roku, na wybrzeżu Giblartaru, rozbił się samolot „ Liberator” z Generałem i Wodzem Naczelnym Polskich Sił Zbrojnych Władysławem Sikorskim na pokładzie. Choć rząd brytyjski niemalże od razu, bez zająknięcia podał, że katastrofę lotniczą spowodowały błędy techniczne związane z zablokowaniem sterów „Liberatora”, to teza ta została obalona dość łatwo przez jednego z polskich historyków. Powiązania służb specjalnych, napięcia dyplomatyczne, rywalizacja mocarstw - wiele wskazuje na zamach, jednak nadal niewykluczona jest wersja wypadku lotniczego.

Opublikowano w Magazyn

Za nami już głosowania w dwóch zestawieniach, do zamknięcia I etapu pozostały nam jeszcze cztery bramki. Najwyżej ocenione przez naszych czytelników bramki w poszczególnych zestawieniach trafią do II etapu, gdzie ostatecznie wybierzemy najciekawszą bramkę Zawiszy zdobytą wiosną.

Opublikowano w Sport

Dwunastu włodarzy miast tworzących Unię Metropolii Polskich zapowiedziało powołanie zespołu roboczego ds. migracji i integracji oraz wyraziło otwartość swoich miast na procesy migracyjne i różnorodność mieszkańców. Wśród sygnatariuszy tego listu znalazł się również prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Premier Węgier Victor Orban uczestnicząc w otwarciu odrestaurowanego domu Kund Klesberga, dokonał symbolicznej rehabilitacji postaci Miklósa Horthyego. Regenta królestwa Węgier w okresie międzywojennym, nazywanego też admirałem bez floty (tytuł admirała uzyskał w Cesarstwie Austro-Węgierskim). Horthy okazał się również wielkim przyjacielem Polaków w trudnych czasach, do jakich zaliczyć należy okres II wojny światowej.

Opublikowano w Magazyn

W Suwałkach trwają Mistrzostwa Polski U23 w lekkiej atletyce. Bardzo dobrze spisała się Marlena Morton, która wywalczyła dla CWZS Zawisza Bydgoszcz dwa złote medale oraz uzyskała minimum do udziału w Mistrzostwach Europy U23.

Opublikowano w Sport

W ten weekend w Białośliwiu w północnej Wielkopolsce odbywa się VII Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych, którego największą atrakcją miał być przejazd pociągiem specjalnym z Białośliwia do Łobżenicy. Na to wydarzenie wybierali się nawet goście zagraniczni. Do Łobżenicy kolejka jednak nie do jedzie, bo ktoś ukradł tory.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu