Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 27 lipiec 2017

Wkrótce ruszy fizyczna budowa drogi ekspresowej S-5, na którą czekaliśmy w dużych bólach, bowiem pierwotnie miała być już gotowa przed turniejem piłkarskim Euro 2012. Była to bolączka polityków związanych z poprzednim obozem rządzącym, którzy musieli się tłumaczyć z przesunięć terminów realizacji inwestycji (realizacja do 2019 roku to przesuniecie o blisko 7 lat). Bolączką obecnej ekipy może być natomiast S-10.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 27 lipiec 2017 19:09

Lady Park zagra dzisiaj dla Inowrocławian

Obwodnicą Inowrocławia możemy jeździć już od dobrego tygodnia. Za nami już oficjalne przecięcie wstęgi, w piątek odbędzie się natomiast duża impreza dla mieszkańców, na którą w sposób szczególny zaproszeni mogą być wszyscy angażujący się przez lata w zabieganie o tą inwestycję. Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie zespół, którego nikomu w Polsce chyba nie trzeba szerzej prezentować – Lady Pank.

Opublikowano w Inowrocław

Zakończony sezon koszykarski nie był zbyt udany dla Noteci Inowrocław i Astroii Bydgoszcz – oba kluby spadły bowiem z I ligi. Noteć będziemy mogli jednak w nadchodzącym sezonie oglądać na parkietach I ligi. Taka możliwość kosztować będzie 40 tys. zł.

Opublikowano w Sport
czwartek, 27 lipiec 2017 18:34

Senat oddał hołd zamordowanym przez NKWD

W ubiegłym tygodniu Senat RP podjął uchwałę poświęconą upamiętnieniu Ofiar zbrodni NKWD z lat 1937-1938. Jest to ważny gest parlamentarzystów, bowiem o tym ludobójstwie mówi się bardzo mało, a jego Ofiary są wręcz zapomniane.

Opublikowano w Magazyn

Jeszcze nie ma oficjalnego rozstrzygnięcia przetargu, ale już poseł Tomasz Latos poinformował, iż Bydgoszcz otrzyma dużą dotację z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na budowę torowiska tramwajowego wzdłuż ulicy Kujawskiej oraz zakup 15 nowych tramwajów niskopodłogowych.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 27 lipiec 2017 10:06

W Inowrocławiu nadal protestują

Po deklaracji wykorzystania prawa veta przez prezydenta Andrzeja Dudę wobec dwóch ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości protesty antyrządowe w Polsce nieco ucichły. W Inowrocławiu protestują jednak dalej, gdyż jak twierdzą ,,dwa to nie jest trzy” - oczekując veta również w ustawie zmieniającej ustrój sądów powszechnych.

W środę protest zorganizowano pod biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Szerokiej. Zebrała się kilkunastoosobowa grupa, głównie młodych ludzi, z udziałem radnego Patryka Kaźmierczaka.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 27 lipiec 2017 09:52

Jak dobrać oświetlenie do salonu?

Wiele osób uważa, że wybór właściwego oświetlenia to najtrudniejsze zadanie, jakie stoi przed osobami aranżującymi swój dom. Wybór jest bardzo duży, styl, kolor, materiał – łatwo się w tym wszystkim pogubić, a w dodatku promocje w sklepach internetowych nie działają nam na korzyść – pod względem decyzyjnym oczywiście! Zobacz zatem, jakie mamy wskazówki dotyczące doboru odpowiedniego oświetlenia do salonu. Jako, że jest to centralne miejsce w domu, w którym najczęściej spotykamy się z innymi domownikami, przyjmujemy gości, lampy nie mogą być losowe.

Opublikowano w Polecane

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy zaprasza na kolejną bezpłatną wycieczkę z cyklu ,,Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami”. Będzie ona doskonałą okazją, aby bliżej poznać swoje miasto.

Opublikowano w Bydgoszcz

4 sierpnia w Londynie rozpoczną się 16-te IAAF Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce. Wczoraj Polski Związek Lekkiej Atletyki zaprezentował skład 49 osobowej reprezentacji Polski. Wśród uczestników mistrzostw są sportowcy z naszego regionu.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu