Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 wrzesień 2017

Central Europe Forget Heritage to międzynarodowy projekt, który realizowany jest z unijnego funduszu Interreg. Uczestniczą w nim dwa polskie samorządy – Bydgoszcz i Warszawa. Wczoraj miasto nad Brdą gościło przedstawicieli wszystkich uczestników projektu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy rozpoczęły się ćwiczenia Trident Joust 2017. Jest to bojowe ćwiczenie przygotowane dla Dowództwa Sojuszniczych Sił Połączonych z Neapolu. Uczestniczy w nich około 600 oficerów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tematem, który od wielu miesięcy towarzyszy wdrożonej reformie edukacji jest kwestia zwolnień nauczycieli. Przestrzegali przed nimi przede wszystkim samorządowcy i związki zawodowe. Zdaniem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty zwolnień w tym roku powinno być mniej, niż chociażby w ubiegłym, gdy reforma nie była jeszcze wdrażana.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 12 wrzesień 2017 11:18

Chcą wysłać prezydenta Brejzę na urlop

Zdaniem radnego Andrzeja Kieraja prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza od 2002 roku nie wykorzystuje w pełni urlopów wypoczynkowych. Dlatego też w trosce o prezydenta powiadomił Państwową Inspekcję Pracy, a ta przeprowadziła w ratuszu kontrole.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 12 wrzesień 2017 11:02

Minął miesiąc

Dla wielu był to bardzo długi miesiąc; w nocy z 11 na 12 sierpnia przez nasz region przeszły nawałnicę, które zmieniły wielu osobom życie i sposób patrzenia na świat. W ciągu zaledwie kilku minut zmieniły się priorytety. Anomalie pogodowe w życiu wielu miejscowości wypaliły piętno na wiele lat.

Opublikowano w Regionalne

Redaktor bydgoskiego wydania Gazety Wyborczej Wojciech Borakiewicz postanowił wykpić ustawę dekomunizacyjną i szefa MON Antoniego Macierewicza. W swojej publikacji zaczął sugerować, że czytając ustawę dosłownie można by pozbawić wielkiego sportowca Zdzisława Krzyszkowiaka patronatu nad stadionem Zawiszy Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ratusz rozstrzygnął konkurs na opracowanie projektu muralu nawiązującego do legendy „O Kazimierzu Wielkim i pięknej Bydgoszczy”. Wygrał projekt pt. ,,Kazimierz” autorstwa Bartosza Bujanowskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu