Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 14 wrzesień 2017

Na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego pojawiła się informacja, że straty spowodowane nawałnicami, które przeszły przez nasze województwo w nocy z 11 na 12 sierpnia przekraczają 1,5 mld zł. Ta kwota zapewne podawana była również w spotkaniu z unijnym przedstawicielem Christopherem Toddem, z którym marszałek Piotr Całbecki spotkał się na terenach dotkniętych skutkami żywiołu.

Opublikowano w Regionalne

Wszystko wskazuje na to, że Rada Miasta Bydgoszczy dekomunizacji nie przeprowadzi, dlatego zgodnie z prawem zarządzenia zastępcze wyda do końca listopada wojewoda. Jak już pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, według analizy prawnej wojewody, Rada Miasta przegapiła termin (do 2 września), który umożliwiłby zmianę ulic bez narażania mieszkańców na dodatkowe koszty związane z wymianą dokumentów.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 14 wrzesień 2017 17:12

Zaprezentowano raport o stanie Unii Europejskiej

Wczoraj przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przedstawił raport poświęcony stanowi Unii Europejskiej. Jak można było się spodziewać – dużo uwagi poświęcono kryzysowi imigracyjnemu, był to jednak dopiero któryś z poruszonych przez Junckera tematów.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 14 wrzesień 2017 16:43

Żołnierz Łupaszki został majorem

Minister Obrony Narodowej postanowił awansować 97-letniego Wacława Szewielińskiego, honorowego obywatela Inowrocławia, do stopnia majora rezerwy. Decyzję ministra przekazał kombatantowi ppłk Krzysztof Broniewicz, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 14 wrzesień 2017 16:38

Radni w Sośnie dyskutowali o skutkach nawałnicy

Jak stwierdził starosta sępoleński Jarosław Tadych, który gościł na sesji Rady Gminy Sośna, to nad tą gminą doszło do kumulacji anomalii pogodowych, które tego dnia przeszły przez Polskę, przez co wiatr wiał z prędkością około 170 km/h.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

O problemie zalanych pól w okolicach Wąwelna przez dopływ Brdy poinformował dzisiaj poseł Platformy Obywatelskiej Michał Stasiński, który jednocześnie zarzucił wojsku, że zamiast oczyści Krówkę z zatorów, zorganizowało na cześć ministra Kownackiego defiladę w Bydgoszczy. Do zarzutów odniósł się wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który to z kolei obwinia podległy marszałkowi województwa Zarząd Melioracji Wodnej.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 14 wrzesień 2017 13:17

Pogodzie ulegli również bydgoscy drogowcy

Aura w tym roku jest szczególnie niekorzystna. Naocznym tego przykładem są zniszczenia wywołane przez nawałnicę na północ i zachód od Bydgoszczy. W samym mieście najbardziej odczuliśmy częste opady. Wpłyną one również na działalność ZDMiKP.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 14 wrzesień 2017 09:00

W sobotę warto ruszyć na muzea - TehoFest

Na zakończenie sezonu turystyczno-muzealnego Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na Święto Szlaku TeH2O. W najbliższą sobotę (16 września) będzie można skorzystać ze specjalnych atrakcji, które zostaną przygotowane specjalnie na Święto Szlaku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu