Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 15 wrzesień 2017

Bogusław Wołoszański jest jednym z najbardziej znanych polskich historyków telewizyjnych. Najbardziej zasłynął programem ,,Sensacje XX wieku” emitowanym niegdyś przez Telewizję Polską. Obecnie jako współpracownik Polsatu tworzy ,,Tajną historię XX wieku”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obradujące w piątek Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego przyjęło apel do przedsiębiorców o gest solidarności wobec poszkodowanych w nawałnicach. Wskazano, iż największym utrudnieniem w odbudowie zniszczonych przez żywioł domów, jest utrudniony dostęp do materiałów budowlanych.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnim czasie dużo się mówi o rewitalizacji dróg wodnych – w naszym regionie na pierwszy front pójdzie Wisła, a dokładniej droga wodna E40, choć mówimy tutaj o perspektywie przynajmniej kilkunastu lat. Jeżeli chodzi drogę wodną E70 łączącą Odrę z Wisłą to trzeba powiedzieć wprost, że będzie miała ona maksymalnie II klasę żeglowności i służyć będzie głównie turystyce.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę 16 września rozpocznie się Europejski Tydzień Transportu, który zakończy się 22 września Dniem Bez Samochodu. Oczywiście z samochodu korzystać będzie można tego dnia, ale idea tego dnia polega na zachęcaniu do rozważenia skorzystania z transportu zbiorowego.

Opublikowano w Inowrocław

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpoczął konsultacje projektowe nad koncepcją rozbudowy ulicy Nakielskiej. Planuje się przede wszystkim poszerzyć ulicę do czterech pasów od skrzyżowania z ulicą Lisią do wiaduktu kolejowego niedaleko ulicy Bronikowskiego. Na skrzyżowaniu z ulicą Bronikowskiego planuje się powstanie ronda.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę całe życie wodniackie naszego regionu przeniesie się nad Zalew Koronowski, do Pieczysk. Za sprawą pierwszej edycji obchodów Międzynarodowego Dnia Kajakarza Kayakmania oraz późniejszego koncertu gwiazdy wieczoru Mateusza Ziółko. Będzie to pierwszy występ tego coraz bardziej popularnego piosenkarza w naszym regionie.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu