Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 18 wrzesień 2017

Grupa kapitałowa Eurocash będąca właściciele m.in. sklepów ABC, delikatesów Lewiatan oraz salonów prasowych Inmedio planuje przejąć również dość popularną w naszym regionie sieć sklepów Mila. Transakcja będzie kosztować ponad 350 mln zł, najpierw jednak zgodę musi wyrazić UOKiK.

Opublikowano w Inowrocław

Marszałek Województwa przyznaje, że jest zainteresowany budową dwupasmowego połączenia Bydgoszczy z węzłem dróg ekspresowych S-5 i S-10 w Białych Błotach. Zaznacza jednak, że z uwagi na brak miejsca w grę nie wchodzi poszerzenie drogi wojewódzkiej nr 223. Pojawia się sugestia budowy nowej drogi krajowej, ale na chwilę obecną konkretów brak.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 18 wrzesień 2017 16:04

Wypadek pociągu w Kobylnicy

Ruch kolejowy pomiędzy Kujawami i Poznaniem został wstrzymany z powodu wypadku do jakiego doszło w Kobylnicy. Pociąg pasażerski przewoźnika PKP InterCity zderzył się czołowo z drezyną. Opóźnienia na trasie Inowrocław – Gniezno – Poznań wynoszą obecnie około 3 godzin i mogą się wydłużać.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 18 wrzesień 2017 09:08

Seniorzy nie dają się oszustom

Oszuści cały czas wymyślają nowe metody wykorzystujące łatwowierność starszych osób, w celu ograbienia ich. Inowrocławscy policjanci cieszą się, że na słynną metodę ,,na wnuczka” seniorzy się już tak łatwo nie nabierają, ale przestrzegają też przed tym, że oszuści nie próżnują i modyfikują swoje metody, aby uśpić czujność seniorów.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 18 wrzesień 2017 08:47

Dmuchana lalka postawiła płetwonurków na nogi

W sobotę wieczorem bydgoscy strażacy z JRG 1 dostali wezwanie do tonącego człowieka na wysokości Wyspy Młyńskiej. Strażaccy płetwonurkowie wspierani zastęp ratowniczo-gaśniczy zwodowali ponton i ubrani w kombinezony rozpoczęli akcję ratowniczą. Okazało się, że pomocy nikt nie potrzebował, na wodzie zaś unosiła się dmuchana lalka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec czerwca walne spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA podjęło decyzję o rozpoczęciu procedury jej likwidacji. Od dobrego roku spółka z 3% udziałem Miasta Bydgoszczy nie zajmowała się działalnością sportową. Okazuje się, że prezes, a jednocześnie jej właściciel Artur Czarnecki, nie skierował do dzisiaj stosownych uchwał do sądu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 18 wrzesień 2017 07:56

Jak magnetoterapia pomaga podczas rehabilitacji?

Pole elektromagnetyczne od wielu lat jest wykorzystywane podczas procesu dochodzenia do pełnej lub częściowej sprawności organizmu. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż magnetoterapia przynosi szybkie efekty. Działanie fal elektromagnetycznych na ludzki organizm przynosi zaskakujące efekty, które warto stosować, aby okres rehabilitacji odbył się błyskawicznie i bez komplikacji.

Opublikowano w Polecane

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu