Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 19 wrzesień 2017
środa, 20 wrzesień 2017 00:40

Na Miedzyniu cały czas pytają o basen

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o rozstrzygnięciu przetargu na budowę basenu na Kapuściskach, która zakończyć powinna się w przyszłym roku. O budowę basenu w swojej dzielnicy dopominają się zaś mieszkańcy Miedzynia. Stowarzyszenie Miedzyń – Prądy cały czas oczekuje wskazania harmonogramu, który dałby mieszkańcom jasność ile im jeszcze na basen przyjdzie poczekać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec sierpnia radny Bogdan Dzakanowski chwalił się, że umorzono prowadzone przeciwko niemu postępowanie w związku z wezwaniem na sesję Rady Miasta Bydgoszczy policjantów, w celu przebadania alkomatem prezydenta Rafała Bruskiego oraz przewodniczącego Rady Zbigniewa Sobocińskiego. W październiku rozpocznie się jednak przeciwko niemu proces cywilny.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 wrzesień 2017 09:00

Sto lat panie majorze!

Wczoraj (18 września) 90-te urodziny obchodził mjr. Alojzy Gładykowski pseudonim ,,Głóg” oraz ,,Lampart”, który pełni funkcję Prezesa Okręgu Bydgoskiego Światowego Związku Żołnierzy AK.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 wrzesień 2017 08:47

Sanatorium ,,Modrzew” zostało sprzedane

Miasto Inowrocław jest bliskie sfinalizowania transakcji sprzedaży sanatorium ,,Modrzew”. Przetarg wygrała firma Alstal-Invest, która za przejęcie mienia sanatorium zapłaci 7,1 mln zł. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza chce tą kwotę przeznaczyć na dodatkowe inwestycje w mieście.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 19 wrzesień 2017 08:36

Torbyd powróci do Bydgoszczy

Po dawnym Torbydzie przy ulicy Jagiellońskiej nie pozostało już właściwie nic. Nazwa ta będzie jednak wśród bydgoszczan obecna nadal bowiem, internauci zdecydowali, że taką nazwę nosić będzie nowe lodowisko, które przed końcem roku powinno powstać obok HSW Łuczniczka, mniej więcej po drugiej stronie Brdy.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 wrzesień 2017 08:14

Jakie zmiany czekają uczelnie wyższe?

Zmiany m.in. w ustroju uczelni i ich finansowaniu, oraz w uzyskiwaniu doktoratu przewiduje projekt nowej ustawy o uczelniach. Resort nauki chce też większej autonomii uczelni, zmiany zasad ewaluacji nauki, wydłużenia studiów niestacjonarnych. PAP dotarła do uzasadnienia projektu.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu