Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 20 wrzesień 2017
czwartek, 21 wrzesień 2017 00:01

Problemy RyanAir nie są dobrą informacją

Odwołane przez irlandzkiego przewoźnika loty nie dotyczą Portu Lotniczego Bydgoszcz. Jeżeli jednak problemy RyanAir będą miały dalsze reperkusje to nie jest dla nas dobra informacja, bowiem jest to na bydgoskim lotnisku główny przewoźnik.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę I Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy było gospodarzem uroczystości wręczenia certyfikatów nauczycielom uczestniczącym w szkoleniu ,,Polski wiek XX – losy państwa i narodu”. Gościem uroczystości była minister edukacji Anna Zalewska oraz prezes IPN Jarosław Szarek. Uczestnicy złożyli również kwiaty pod tablicą upamiętniającą Mariana Rejewskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od poniedziałku w Dęblinie nad Wisłą odbywają się ćwiczenia pod kryptonimem ,,AMETYST-17”, których celem są działania związane z utrzymaniem i zabezpieczeniem przepraw przez rzekę. Ćwiczenia realizuje 2 Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia. Uczestnikami szkolenia są również rezerwiści z Narodowych Sił Rezerwowych.

Opublikowano w Inowrocław

Tanie linie lotnicze RyanAir zmuszone zostały do odwołania ok. 2 tys. lotów na terenie Europy z powodu braków kadrowych. RyanAir tłumaczy, że z powodu źle zaplanowanych urlopów brakuje pilotów, co przekłada się na kilkadziesiąt odwołanych lotów dziennie. Na chwilę obecną nie planuje się jednak odwołania lotów do i z Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na ulicy Bernardyńskiej autobus linii 58 obsługiwanej przez firmę KDD Trans zderzył się z samochodem ciężarowym. W wyniku tego zdarzenia uszkodzony został również samochód osobowy. Ze wstępnych informacji wynika, że poszkodowane nieznacznie zostały cztery osoby.

Opublikowano w Bydgoszcz

Badania w bydgoskim Łęgnowie rozpoczynają naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Mają one odpowiedzieć na pytanie jak mocno skażona jest gleba na terenach użytkowanych przeszłości przez Zachem oraz czy za pośrednictwem wód gruntowych toksyny mogą skazić Wisłę a później nawet i Bałtyk.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu