Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 22 wrzesień 2017

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu trwa w najlepsze – w piątek rozpoczęło się Święto ulicy Długiej. Zainteresowani antykami lub zdrową żywnością podczas tego jarmarku powinni jednak dla bezpieczeństwa spoglądać do tyłu, aby nie dać się potrącić pędzącym Długą samochodom. Zaraz, zaraz – tylko czy tak powinno wyglądać promowanie zrównoważonego transportu? Każdy zainteresowany tematyką odpowie jednoznacznie, że nie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Grupa społeczników od dłuższego czasu postuluje, aby na wysokości parkingu przy ulicy Focha, tuż obok Opery Nova oraz skrzyżowania z ulicą Warmińskiego, powstało przejście dla pieszych. Dlaczego? Bo będzie to wygodne rozwiązanie dla pieszych, którzy albo przebiegają przez jezdnie z naruszeniem przepisów, albo zmuszani są do chodzenia na około.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 22 wrzesień 2017 16:58

Rozpoczyna się remont śluzy Okole

W piątek przedstawicielka Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu przekazała wykonawcy teren śluzy Okole Kanału Bydgoskiego. Inspektorzy budowlani od wielu lat wskazywali na potrzebę przeprowadzenia remontu, bowiem śluza znajduje się w fatalnym stanie. Jak zapowiedzieli przedstawiciele firmy ,,EKO-WOD” - remont rozpocznie się niezwłocznie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie wystarczyło wsparcie liderki Inicjatywy Polskiej Barbary Nowickiej. Obywatelski projekt uchwały mający na celu wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów, nie będzie nawet procedowany przez Radę Miasta. Po weryfikacji okazało się bowiem, że blisko połowa zebranych przez działaczy lewicy podpisów była nieważna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Aż 114 zarzutów usłyszeć może mężczyzna, któremu inowrocławscy policjanci zarzucają wyłudzenie od towarzystw ubezpieczeniowych ponad 113 tys. zł. Mając dostęp do baz klientów, wykorzystywał pozyskiwaną z nich wiedzę, aby uzyskiwać pieniądze z towarzystw ubezpieczeniowych, które nie trafiały jednak do ich klientów, ale do jego kieszeni.

Opublikowano w Inowrocław

Komisja Konkursowa rozstrzygnęła konkurs na zagospodarowanie ściany przy ulicy Gdańskiej 10, czyli w miejscu dość reprezentacyjnym dla miasta. Od samego początku ustalone było, że musi być to motyw związany z postacią wybitnego bydgoskiego matematyka Mariana Rejewskiego, który rozszyfrował w czasie II wojny światowej niemiecką maszynę szyfrującą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu