Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 23 wrzesień 2017

W ubiegłym tygodniu prace badawcze na terenach dawnego Zachemu rozpoczęli naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy mają ustalić z jak znaczącymi skażeniami mamy do czynienia i czy zagrażają one Wiśle oraz Bałtykowi. Badania przed trzema laty przeprowadzili już jednak naukowcy Politechniki Gdańskiej, którzy w tej sprawie mają jednoznaczną opinie.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 23 wrzesień 2017 21:21

W Raciążu wylali na Zawiszę zimny prysznic

Zawisza Bydgoszcz nie jest już liderem A-klasy. Porażka w Rawysem Raciąż była co prawda minimalna, ale niebiesko-czarni z tego wyjazdu przyjechali bez punktu. Dość dobrze zaprezentowali się zaś kibice Zawiszy, którzy na najdalszy wyjazd sezonu udali się konkretną ekipą.

Opublikowano w Sport

W sobotę, drugiego dnia Święta ulicy Długiej, miała miejsce uroczystość odsłonięcia kolejnych podpisów w Bydgoskiej Alei Autografów. W tym roku wyróżniono medalistki Igrzysk Olimpijskich, znamienitego bydgoskiego chirurga oraz fotografika.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu