Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 25 wrzesień 2017

W poniedziałek w Gdańsku przedstawiciele PKP PLK podpisali umowę z firmą Egis Poland, która będzie zobowiązana do modernizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 201 do 2023 roku. Inwestycja będzie realizowana przy dużym wsparciu Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 25 wrzesień 2017 19:07

Policjanci podziękowali pracownicy banku

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że coraz większa liczba seniorów jest świadoma metod jakimi posługują się oszuści. W połowie września oszuści byli jednak bliscy zabrania oszczędności życia 73-latki. Na szczęście bardzo czujna okazała się pracownica Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 25 wrzesień 2017 18:35

Ministerstwo potwierdza co pisaliśmy od drodze S-10

Wiceminister infrastruktury Jerzy Szmidt przyznaje wprost, że budowa odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 znajduje się poza dostępnym planem finansowym na realizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Szmidt wskazuje, że obecnie resort próbuje poszukać tych środków w inny sposób.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bez mediów publicznych i przy nieobecności ponad połowy radnych – Sejmik Województwa debatował dzisiaj nad sytuacją spółek wojewódzkich, w tym szczególności Portu Lotniczego Bydgoszcz i Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego. Pozostali radni można powiedzieć, że wierzą Zarządowi Województwa na słowo, iż w spółkach dzieje się bardzo dobrze.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 25 wrzesień 2017 11:17

PO i PSL kombinują z dyskusją o spółkach

Na dzisiejszej sesji sejmiku marszałek ma przedstawić informajcę o kondycji spółek wojewódzkich. Domagają się tego radni PiS oraz radny Stanisław Pawlak z SLD. Niepokój radnych opozycji budzi przede wszystkim sytuacja bydgoskiego lotniska i spółki autobusowej z siedzibą we Włocławku.  Na wniosek radnych PO dyskusję przeniesiono na koniec obrad, gdy na sali zapewne nie będzie już większości dziennikarzy.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu