Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 26 wrzesień 2017

 Podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego radnym zaprezentowano informację o stanie środowiska w województwa kujawsko-pomorskim, ze szczególnym uwzględnieniem Bydgoszczy. Można powiedzieć po tej informacji, że nie jest u nas fatalnie, ale również nie jest idealnie, bowiem przy Europie Zachodniej wypadamy blado.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 26 wrzesień 2017 22:33

Dwóch policjantów rannych w strzelaninie

Przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Inowrocławiu doszło do wymiany ognia pomiędzy policjantami z Centralnego Biura Śledczego. Rannych zostało dwóch policjantów oraz napastnik. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 26 wrzesień 2017 19:12

Wójt podbydgoskiej gminy zatrzymany

Maciej K., wójt gminy Białe Błota został zatrzymany dzisiaj przez policję i doprowadzony do prokuratury w Bydgoszczy. Prokurator postawił mu zarzut z artykułu 231 kodeksu karnego. Na chwilę obecną Maciej K. nie został jeszcze zwolniony do domu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Reforma służby zdrowia zakłada, że główny ciężar utrzymania nocnej i świątecznej opieki medycznej spada na szpitale z tzw. sieci. Będą one zobowiązane do prowadzenia przychodni w trybie nocnym, poza Izbą Przyjęć. NFZ opublikował listę placówek, które będą świadczyć świąteczną i nocną pomoc od 1 października.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim czasie demografowie z Głównego Urzędu Statystycznego dokonali korekt prognoz długoterminowych. Większe urodzenia i mniejsza liczba zgonów od tego jak zakładano w 2014 roku sprawiły, że prognozy stały się bardziej optymistyczne, choć cały czas problem wyludniania się występuję.

Opublikowano w Inowrocław

Przed dwoma tygodniami poseł Michał Stasiński zaatakował wiceministra Bartosza Kownackiego za organizację defilady w Bydgoszczy; w jego opinii wojsko zamiast usuwać skutki nawałnicy, chociażby udrażniać rzekę Krówkę, paradowało. Marszałek województwa uważa, że wyszło nieporozumienie.

Opublikowano w Regionalne

Komitet obywatelski na rzecz powstania w Bydgoszczy, a dokładniej skwerze im. Leszka Białego, pomnika Żołnierzy Wyklętych działa już od kilku miesięcy. Żeby móc postawić w mieście pomnik potrzebna jest zgoda Rady Miasta – w tej sprawie radni będą głosować jutro.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu