Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 28 wrzesień 2017

W ubiegły piątek przypadał Europejski Dzień bez Samochodu. Kierowcy tego dnia mogli za okazaniem dowodu rejestracyjnego bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Oszacowanie ilu z nich skorzystało z tej opcji jest właściwie niemożliwe, natomiast możemy zobaczyć czy faktycznie przez miasto jechało się samochodem szybciej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydent Miasta Inowrocławia serdecznie zaprasza mieszkańców Inowrocławia na bezpłatne badania w zakresie wykrywania zakażeń wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C realizowane w ramach „Programu Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek marszałek Piotr Całbecki przyznał, że nadal wyraża zainteresowanie wybudowanie linii kolejowej, która połączyłaby Solec Kujawsko z lotniskiem i Trzcincem, tworząc swego rodzaju południową obwodnicę kolejową Bydgoszczy. Zdaniem marszałka są na to duże szansę, tylko czy faktycznie nie przespaliśmy tej okazji do rozwoju Portu Lotniczego?

Opublikowano w Regionalne

Najbliższe 2 miesiące Maciej K., wójt gminy Białe Błota spędzi w areszcie zdecydował bydgoski sąd. O tymczasowy areszt wnioskowała Prokuratura Okręgowa, wskazując obawę przed matactwem. Zarzuca mu się przyjęcie korzyści majątkowej wraz z przekroczeniem uprawnień, za co grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 28 wrzesień 2017 14:58

Upamiętnili pomordowanych kruszwiczan

Po raz trzeci z kruszwickiego rynku wyruszyli uczestnicy III Marszu Patriotycznego. W modlitwie i skupieniu wspominali zamordowanych przez Niemców mieszkańców Kruszwicy i okolic.

Opublikowano w Kruszwica
czwartek, 28 wrzesień 2017 14:56

Ogłoszenie ostrzegawcze

„W związku z informacją z 2.Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu im. gen. Jakuba Jasińskiego oraz 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu, Starosta Inowrocławski – Szef Obrony Cywilnej Powiatu Inowrocławskiego informuje, że w dniu 28 września 2017 r. zostaną wykorzystane sygnały alarmowe w ramach treningu powszechnego ostrzegania ludności  i treningu w działaniu na sygnały o zagrożeniu skażeniami i skażeniach.

Opublikowano w Inowrocław

Patrząc z perspektywy rozwoju Bydgoszczy informacja przedstawiciela marszałka na temat prac nad koncepcją portu rzecznego, wydawała się jednym z istotnych punktów wczorajszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Jak spojrzymy jednak na zainteresowanie radnych, temat ten budził mniej uwagi od tego jak będzie nazywał się jeden z parków oraz sprawy ulokowania pomnika.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu