Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 07 wrzesień 2017

Do 2 września samorządy miały czas na dokonanie dekomunizacji. W Bydgoszczy udało się jedynie w trudach przegłosować zmianę nazwy ulicy z Józefa Powalisza na Jeremiego Przybory, pozostałe symbole komunizmu nadal obecne są w bydgoskiej przestrzeni publicznej. List do samorządów wystosował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który przypomniał o powinnościach oraz poinformował, że opieszałość może być kosztowna dla mieszkańców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ponad 2 tys. internautów zdecydowało, że pociąg relacji Bydgoszcz – Warszawa przewoźnika PKP Intercity będzie nazywał się Enigma. W głosowaniu Enigma zdecydowanie pokonała dwie kontrnazwy: Gopło i Wyczółkowskiego. Po wyborze, w tym momencie po szkodzie, ludzie zaczęli się jednak zastanawiać czy Enigma zasługuje w ogóle na wyróżnienie w polskich kolejach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj ZDMiKP otworzył oferty w przetargu nieograniczonym w sprawie instalacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Gdańskiej. Złożono jedną ofertę, w której wykonawca zobowiązał się na wykonanie zadania w ciągu 40 dni od momentu uprawomocnienia się rozstrzygnięcia przetargu.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 07 wrzesień 2017 10:39

Ciech chce zainwestować w Janikowie

Grupa CIECH SA planuje poszerzyć ofertę produkowanych na Kujawach produktów solnych. Z tego też powodu dojść ma do rozbudowy zakładu w Janikowie. Nowa linia produkcyjna pozwolić ma na wytwarzanie granulatu solnego oraz lizawek solnych dla zwierząt hodowlanych. Wartość planowanych inwestycji ma wynieść około 30 mln zł.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 07 wrzesień 2017 10:30

Woda pitna skażona bakteriologicznie

W Morgach i Chełmcach w gminie Kruszwica stwierdzono skażenie wodociągu bakteriami m.in. E.coli. Władze gminy zalecają, aby nie pić wody z kranu oraz nie wykorzystywać jej do mycia zębów oraz przygotowywania posiłków.

Opublikowano w Kruszwica
czwartek, 07 wrzesień 2017 10:23

Refundacja in vitro w Bydgoszczy nie tak szybko

Wojewódzki Sąd Administracyjny zgodził się z argumentami wojewody, który w maju uchylił uchwałę Rady Miasta Bydgoszczy, która ustanawiała miejski program refundacji zapłodnienia metodą in vitro. Oznacza to, że program ten szybko nie będzie obowiązywał.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydent Rafał Bruski już w sierpniu zadeklarował, że Miasto Bydgoszcz wspomoże kwotą 400 tys. zł najbardziej poszkodowane w wyniku sierpniowych nawałnic gminy wchodzące w skład Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz. W przyszłym tygodniu udzielenie takiej pomocy będą musieli zatwierdzić radni Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu