Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 08 wrzesień 2017

Główny Urząd Statystyczny opublikował nowe prognozy demograficzne dla Polski – w porównaniu z tymi z 2014 roku są bardziej optymistyczne, choć cały czas pokazują, iż tendencję nie są zbyt dobre.

Opublikowano w Regionalne

Bydgoszcz leży nad dwoma rzekami: Brdą i Wisłą. Z tego też powodu życie bydgoszczan przez wieki wiązało się żeglugą śródlądową. Do niedzieli w Muzeum Leona Wyczółkowskiego obejrzeć można wystawę ,,Miasto – Ludzie – Rzeka”, która przedstawia jak rzeki wpisywały się w codzienne życie mieszkańców Bydgoszczy. Wystawa jest również częścią obchodów uchwalonego przez parlament Roku Wisły.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na płycie Starego Rynku ByLOT organizuje jarmark antyków, będący nie lada gratką dla kolekcjonerów staroci. Można przyjść pohandlować lub wymienić się swoimi antykami. Jarmark potrwa do niedzieli.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj mija dokładnie 300-lecie koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W Diecezji Bydgoskiej wierni przeżywają z kolei odpust ku czci Matki Boskiej Pięknej Miłości. Do obu wydarzenia w południe nawiązał bp. Jan Tyrawa, podczas odprawiania Mszy Świętej dla pielgrzymów, którzy przybyli w piątek do znajdującego się w centrum Bydgoszczy sanktuarium.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 08 wrzesień 2017 20:12

Problemy techniczne

Po godzinie 17 wystąpiły problemy z dostępem do Portalu Kujawskiego oraz części publikacji. Związane były one z poważną awarią serwera. Za utrudnienia przepraszamy.

Opublikowano w Regionalne

Na początku października Jerzy Owsiak wraz ze współpracownikami przekaże sprzęt prawie 200 jednostką Ochotniczych Straży Pożarnych, które w ostatnich tygodniach pracowały przy usuwaniu skutek klęsk żywiołowych. Wartość sprzętu przekroczyć ma 1,5 mln zł. Miejscem uroczystego przekazania sprzętu będzie Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 08 wrzesień 2017 19:43

Dworzec w Więcborku przejdzie remont

Informacja jest o tyle ciekawa, że przez przebiegającą Więcbork linie kolejową 281 rzadko kiedy przejeżdża jakiś pociąg. Są to niekiedy pociągi towarowe oraz raz w roku pociąg turystyczny, bowiem ruch pasażerski został zamknięty kilka lat temu. Z kolei linia nr 240 w dużej mierze jest już nawet rozebrana.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
piątek, 08 wrzesień 2017 19:38

Inowrocławska biblioteka oferuje e-booki

Coraz większą rolę odgrywa elektroniczna książka, której dystrybucja jest tańsza, a przy tym nie jest podatna na zniszczenia jak egzemplarze papierowe. Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu oferuje swoim czytelnikom dostęp do platformy LEGIMI, skąd możemy wypożyczyć kilkanaście tysięcy tytułów.

Opublikowano w Inowrocław

Za jedno z większych osiągnięć naszej cywilizacji możemy uznać to, że władzę sprawujemy w sposób bezkrwawy. Nie jest to jednak osiągnięcie dane nam raz na zawsze, dlatego zachowania, gdy radny wzywa na sesję Rady Miasta Bydgoszczy policję w celu przebadania alkomatem prezydenta oraz przewodniczącego Rady powinny się spotkać ze zdecydowanym potępieniem. Dając bowiem przyzwolenie, możemy dawać wiatr w żagle chcącym przekroczyć kolejne granicę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu