Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 11 marzec 2022

11 березня у п’ятницю в Сеймі відбулися Національні збори Польщі з нагоди 23-ї річниці вступу Польщі до НАТО, під час якої з промовою виступив президент Анджей Дуда, а також були виступи по відеозв'язку президента України Володимира Зеленського та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа.

W sobotę (12 marca) miną 23 lata od przystąpienia Polski do NATO, sprawia to, że dzisiaj sytuacja Polski jest zupełnie inna niż Ukrainy, bowiem gdyby Rosja zaatakowała nasz kraj, to zgodnie z 5 artykułem zaatakowała by wszystkich członków NATO, w tym najpotężniejszą armię świata Stany Zjednoczone. NATO to najsilniejszy sojusz w historii. W przeddzień tej rocznicy odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego – izb Sejmu i Senatu z udziałem zdalnym prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego oraz sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga.

Opublikowano w Regionalne

Ostatnie dwa tygodnie pokazywaliśmy jak każdego dnia setki wolontariuszy angażuje się w Bydgoszczy w pomoc dla Ukraińców. Wszystko wskazuje na to, że pomoc będzie potrzebna jeszcze przed dłuższy czas, a powoli widoczne są sygnały, że potencjał do pomagania zaczyna wygasać. Radny Jakub Mikołajczak, zaangażowany osobiście w wolontariat w Centrum Targowo-Wystawienniczym apeluje do mieszkańców, aby zastanowić się, czy w najbliższy weekend nie odwiedzić tego miejsca z rodzinami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Widok uchodźców koczujących na warszawskim dworcu pokazuje, że możliwości udzielenia pomocy humanitarnej są mniejsze od realnych potrzeb. W Bydgoszczy takich widoków n

Opublikowano w Bydgoszcz

Від початку, російсько - української війни, за різними оцінками, до Польщі приїхало понад 1,5 мільйона біженців, багато з них, з різних причин, опинилися в Бидгощі. Аби полегшити їм доступ до найнеобхіднішої інформації, ми запускаємо україномовний сайт, де періодично, буде з'являтися як практична інформація, так і публіцистичні артикули.

У Польщі статус біженця надається кожному, хто перетне українсько-польський кордон після 24 лютого. Документ, що засвідчує цей статус, може бути штамп у паспорті. Які привілеї можна отримати, маючи статус біженця в Бидгощі?

piątek, 11 marzec 2022 12:51

Inowrocław w programie LeadAir

Eksperci pomogą piętnastu miastom w osiągnięciu neutralności klimatycznej – wśród miast zakwalifikowanych do programu LeadAir jest też Inowrocław.

Opublikowano w Inowrocław

Po raz kolejny Bydgoszcz staje się stolicą polskich szachów, w piątek 11 marca rozpoczynają się Polski Cukier EKSTRALIGA w Szachach Szybkich. Do Bydgoszczy przyjedzie 12 czołowych polskich drużyn szachowych, aby powalczyć laur mistrzowski.

Opublikowano w Sport

"Niepokojące jest to, że Polacy dość niechętnie się szczepili, ale jak w tej chwili rozmawiam z ratownikami czy pielęgniarkami, którzy pracują w punktach szczepień dla Ukraińców, to tam też nie ma entuzjazmu dla tego szczepienia" – przekazał w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Opublikowano w Regionalne

W latach 60-tych ubiegłego wieku niektóre zakłady komunikacyjne w Polsce zachwycone nowoczesną sylwetką i konstrukcją tramwajów przegubowych jakie wytwarzano w zachodniej Europie postanowiły pobudować podobne w własnym zakresie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu