Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 11 marzec 2022

11 березня у п’ятницю в Сеймі відбулися Національні збори Польщі з нагоди 23-ї річниці вступу Польщі до НАТО, під час якої з промовою виступив президент Анджей Дуда, а також були виступи по відеозв'язку президента України Володимира Зеленського та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа.

W sobotę (12 marca) miną 23 lata od przystąpienia Polski do NATO, sprawia to, że dzisiaj sytuacja Polski jest zupełnie inna niż Ukrainy, bowiem gdyby Rosja zaatakowała nasz kraj, to zgodnie z 5 artykułem zaatakowała by wszystkich członków NATO, w tym najpotężniejszą armię świata Stany Zjednoczone. NATO to najsilniejszy sojusz w historii. W przeddzień tej rocznicy odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego – izb Sejmu i Senatu z udziałem zdalnym prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego oraz sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga.

Opublikowano w Regionalne

Ostatnie dwa tygodnie pokazywaliśmy jak każdego dnia setki wolontariuszy angażuje się w Bydgoszczy w pomoc dla Ukraińców. Wszystko wskazuje na to, że pomoc będzie potrzebna jeszcze przed dłuższy czas, a powoli widoczne są sygnały, że potencjał do pomagania zaczyna wygasać. Radny Jakub Mikołajczak, zaangażowany osobiście w wolontariat w Centrum Targowo-Wystawienniczym apeluje do mieszkańców, aby zastanowić się, czy w najbliższy weekend nie odwiedzić tego miejsca z rodzinami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Widok uchodźców koczujących na warszawskim dworcu pokazuje, że możliwości udzielenia pomocy humanitarnej są mniejsze od realnych potrzeb. W Bydgoszczy takich widoków n

Opublikowano w Bydgoszcz

Від початку, російсько - української війни, за різними оцінками, до Польщі приїхало понад 1,5 мільйона біженців, багато з них, з різних причин, опинилися в Бидгощі. Аби полегшити їм доступ до найнеобхіднішої інформації, ми запускаємо україномовний сайт, де періодично, буде з'являтися як практична інформація, так і публіцистичні артикули.

У Польщі статус біженця надається кожному, хто перетне українсько-польський кордон після 24 лютого. Документ, що засвідчує цей статус, може бути штамп у паспорті. Які привілеї можна отримати, маючи статус біженця в Бидгощі?

piątek, 11 marzec 2022 12:51

Inowrocław w programie LeadAir

Eksperci pomogą piętnastu miastom w osiągnięciu neutralności klimatycznej – wśród miast zakwalifikowanych do programu LeadAir jest też Inowrocław.

Opublikowano w Inowrocław

Po raz kolejny Bydgoszcz staje się stolicą polskich szachów, w piątek 11 marca rozpoczynają się Polski Cukier EKSTRALIGA w Szachach Szybkich. Do Bydgoszczy przyjedzie 12 czołowych polskich drużyn szachowych, aby powalczyć laur mistrzowski.

Opublikowano w Sport

"Niepokojące jest to, że Polacy dość niechętnie się szczepili, ale jak w tej chwili rozmawiam z ratownikami czy pielęgniarkami, którzy pracują w punktach szczepień dla Ukraińców, to tam też nie ma entuzjazmu dla tego szczepienia" – przekazał w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Opublikowano w Regionalne

W latach 60-tych ubiegłego wieku niektóre zakłady komunikacyjne w Polsce zachwycone nowoczesną sylwetką i konstrukcją tramwajów przegubowych jakie wytwarzano w zachodniej Europie postanowiły pobudować podobne w własnym zakresie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Zdaniem radnych Sejmiku Województwa bez podwyżek cen egzaminów nie będzie miał kto ich przeprowadzać

    W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął stanowisko, w którym wyraża zdanie, iż Ministerstwo Infrastruktury powinno nie tylko podnieść maksymalne stawki za egzaminy na prawo jazdy, ale też ustalić ramy, aby wzrastało ono automatycznie wraz ze wzrostem przeciętnego wynagrodzenia. Miałoby to poprawić kondycję Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, ale też poprawić komfort dla zdających.

  • Wojna pokazuje jak ważne są inwestycje w infrastrukturę

    Modernizacja linii kolejowej nr 201 to kluczowa sprawa dla rozwoju Bydgoskiego Węzła Logistycznego, wpłynie ona bowiem na znaczne zwiększenie możliwości przewozowych z portów Gdyni, ale też w Gdańsku. O tym jak jest to ważne pokazuje ostatni okres, gdy ograniczenia infrastrukturalne utrudniają dostawy węgla w kraj.

Wiadomości z regionu