Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 11 marzec 2022

11 березня у п’ятницю в Сеймі відбулися Національні збори Польщі з нагоди 23-ї річниці вступу Польщі до НАТО, під час якої з промовою виступив президент Анджей Дуда, а також були виступи по відеозв'язку президента України Володимира Зеленського та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа.

W sobotę (12 marca) miną 23 lata od przystąpienia Polski do NATO, sprawia to, że dzisiaj sytuacja Polski jest zupełnie inna niż Ukrainy, bowiem gdyby Rosja zaatakowała nasz kraj, to zgodnie z 5 artykułem zaatakowała by wszystkich członków NATO, w tym najpotężniejszą armię świata Stany Zjednoczone. NATO to najsilniejszy sojusz w historii. W przeddzień tej rocznicy odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego – izb Sejmu i Senatu z udziałem zdalnym prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego oraz sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga.

Opublikowano w Regionalne

Ostatnie dwa tygodnie pokazywaliśmy jak każdego dnia setki wolontariuszy angażuje się w Bydgoszczy w pomoc dla Ukraińców. Wszystko wskazuje na to, że pomoc będzie potrzebna jeszcze przed dłuższy czas, a powoli widoczne są sygnały, że potencjał do pomagania zaczyna wygasać. Radny Jakub Mikołajczak, zaangażowany osobiście w wolontariat w Centrum Targowo-Wystawienniczym apeluje do mieszkańców, aby zastanowić się, czy w najbliższy weekend nie odwiedzić tego miejsca z rodzinami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Widok uchodźców koczujących na warszawskim dworcu pokazuje, że możliwości udzielenia pomocy humanitarnej są mniejsze od realnych potrzeb. W Bydgoszczy takich widoków n

Opublikowano w Bydgoszcz

Від початку, російсько - української війни, за різними оцінками, до Польщі приїхало понад 1,5 мільйона біженців, багато з них, з різних причин, опинилися в Бидгощі. Аби полегшити їм доступ до найнеобхіднішої інформації, ми запускаємо україномовний сайт, де періодично, буде з'являтися як практична інформація, так і публіцистичні артикули.

У Польщі статус біженця надається кожному, хто перетне українсько-польський кордон після 24 лютого. Документ, що засвідчує цей статус, може бути штамп у паспорті. Які привілеї можна отримати, маючи статус біженця в Бидгощі?

piątek, 11 marzec 2022 12:51

Inowrocław w programie LeadAir

Eksperci pomogą piętnastu miastom w osiągnięciu neutralności klimatycznej – wśród miast zakwalifikowanych do programu LeadAir jest też Inowrocław.

Opublikowano w Inowrocław

Po raz kolejny Bydgoszcz staje się stolicą polskich szachów, w piątek 11 marca rozpoczynają się Polski Cukier EKSTRALIGA w Szachach Szybkich. Do Bydgoszczy przyjedzie 12 czołowych polskich drużyn szachowych, aby powalczyć laur mistrzowski.

Opublikowano w Sport

"Niepokojące jest to, że Polacy dość niechętnie się szczepili, ale jak w tej chwili rozmawiam z ratownikami czy pielęgniarkami, którzy pracują w punktach szczepień dla Ukraińców, to tam też nie ma entuzjazmu dla tego szczepienia" – przekazał w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Opublikowano w Regionalne

W latach 60-tych ubiegłego wieku niektóre zakłady komunikacyjne w Polsce zachwycone nowoczesną sylwetką i konstrukcją tramwajów przegubowych jakie wytwarzano w zachodniej Europie postanowiły pobudować podobne w własnym zakresie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

Wiadomości z regionu