Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 22 czerwiec 2022

Dla Uniwersytetu Mikołaja Kopernika utrzymanie w posiadaniu Collegium Medicum wraz z bydgoskimi szpitalami uniwersyteckimi to kwestia pozostania w rankingu światowym oraz uzyskiwania wyższych dotacji, można powiedzieć zatem, że jest to pewien aspekt mocarstwowości, bowiem gdyby powstał na bazie CM Uniwersytet Medyczny, wówczas najprawdopodobniej toruński uniwersytet szybko znalazłby się w cieniu Politechniki Bydgoskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

Opublikowano w Regionalne

Jego rzeźby stały się już stałym elementem bydgoskiego krajobrazu – mowa o Michale Kubiaku, który obchodzi właśnie jubileusz 50. lecia działalności artystycznej. Prezydent Rafał Bruski z tej okazji przyznał mu Medal Prezydenta Miasta, najwyższe odznaczenie jakie może przyznać prezydent Bydgoszczy. Kilka lat temu Kubiaka uhonorowano też w Alei Bydgoskich Autografów przy ulicy Długiej.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 22 czerwiec 2022 16:46

Związki zawodowe stają w obronie spalarni

W wspólnym oświadczeniu działające w grupie Ciech SA związki zawodowej skrytykowały działania, które dążą do blokowania budowy przy zakładach Soda Mątwy spalarni śmieci. Zdaniem związkowców jest to działanie ze szkodą dla pracowników Ciechu, ale też dla lokalnego środowiska. Pod tym oświadczeniem podpisał się m.in. były radny powiatowy PiS-u Daniel Sendor, reprezentujący w tym wypadku NSZZ Solidarność.

Opublikowano w Inowrocław

W nocy z niedzieli na poniedziałek dyżurny monitoringu miejskiego zobaczył popis głupoty, ulicą Grodzką na płytę Starego Rynku wjechał kierujący Hondą, który zaczął po niej ,,driftować”, czy jak to inni mawiają latać bokiem. Kierujący wpadał celowo w poślizgi z dużą prędkością, po czym odjechał w kierunku ulicy Focha.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ponad 5 państw należących do Unii Europejskiej posiada licencję na oprogramowanie szpiegowskie Pegasus – wynika z wyjaśnień Chaim Gelfanda, przedstawiciela izraelskiej firmy NSO Group. Gelfand był w swoich wypowiedziach bardzo powściągliwy, stąd też wciąż pozostaje nam poruszenie się w sferze domysłów, bowiem o klientach NSO Group nie chciał już rozmawiać. We wtorek w Parlamencie Europejskim obradowała specjalna komisja śledcza ds. Pegasusa.

Opublikowano w Regionalne

Jutro w Sejmie zbierze się Komisja Zdrowia, aby dyskutować o kontrowersyjnym pomyśle konsolidacji szpitali Biziela i Jurasza, do którego dążą władze toruńskiego UMK, bez konsultacji z mieszkańcami Bydgoszczy. Kluczowym elementem w tej dyskusji jest też sytuacja finansowa obu bydgoskich szpitali, którymi od wielu lat zarządza toruński uniwersytet. Przyglądamy się jej bliżej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Złożono ostatni wniosek o ZRID dla drogi S10. Na pozostałych odcinkach widać opóźnienia

    W ubiegłym tygodniu firma Rubau Polska, która wygrała przetarg na budowę odcinka Toruń Zachód – Toruń Południe (węzeł autostradowy) drogi ekspresowej S10 złożyła do wojewody wniosek o wydanie ZRID. Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej to dokument kończący proces przejmowania terenu pod inwestycję, który pozwala rozpocząć fizyczne prace budowlane. Do tej pory dla żadnego z odcinków S10 Bydgoszcz-Toruń nie wydano jeszcze ZRID.

  • Temperatury w Europie rosną dwukrotnie szybciej niż globalnie

    Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Wiadomości z regionu