Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 04 kwiecień 2023

Zacznij korzystać z komunikacji za darmo i płać mniej za parkowanie – reklamuje strona internetowa Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, gdzieś indziej ratusz informuje wzorem dyskontów handlowych o promocyjnej ofercie (choć radni uchwalili zmiany w taryfach na stałe, a nie na chwilę jak mógłby sugerować ten zwrot), miasto sporo wydaje też na reklamę Park&Ride w internecie, wciąż jednak możemy zobaczyć puste parkingi lub wykorzystane w małym procencie.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Zasługujemy na to, abyśmy żyli jak w Szwecji, jak w Dani, na szwajcarski zegarek – mówił na spotkaniu otwartym w hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy lider Polski2050 Szymon Hołownia. Spotkanie z Hołownią trwało przeszło 1,5 godziny, z tego ponad godzina to pytania zadawane przez uczestników. Hołownia chciał się wyróżnić od polityków PiS-u i PO tym, że jak tłumaczył, nie przyszedł obiecywać rozdawnictwa pieniędzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od wielu miesięcy słucham na sesjach Sejmiku Województwa, że koncepcja szybkiej kolei w ramach CPK traktuje kujawsko-pomorskie jako region tranzytowy, bowiem największe miasta województwa nie znajdą się na kluczowych szprychach – linia CPK – Trójmiasto przebiegnie przez kujawsko-pomorskie, ale omijając największe ośrodki, tym samym stajemy się regionem peryferyjnym. Nie wszyscy samorządowcy ten stan rzeczy chcą zaakceptować, tylko w praktyce nie robi się nic, aby próbować cokolwiek w tej kwestii zmienić.

Opublikowano w Regionalne

W grudniu 2022 roku minęła 100-tna rocznica wejścia w życie Konstytucji Marcowej z 1921 roku. Był to wyjątkowy akt prawny, bowiem była to pierwsza przyjęta po odzyskaniu niepodległości Konstytucja, wielki dorobek Sejmu Ustawodawczego. Think-Tank Genesis Poloniae pod koniec października wniósł do wybranych przez siebie samorządów o uczczenie tego wydarzenia, w szczególności, że wprowadzała ona polski samorząd. Petycja trafiła m.in. do Rady Miejskiej Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Architekci z bydgoskiej pracowni Archigeum rozgłos w świecie sportu zdobyli główni za sprawą prac nad prototypowym tunelem aerodynamicznym dla skoków narciarskich i z realizacji Kompleksu Średniej Krokwi w Zakopanym. Na tym jednak nie koniec narciarskich realizacji, na zlecenie Centralnego Ośrodka Sportu pracują nad rozbudową bazy narciarskiej w Szczyrku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami żenującego popsucia się zwyczajów w bydgoskim samorządzie, te zwyczaje nigdy nie były doskonałe, ale ostatni okres, gdy politycy wzajemnie do siebie apelują o dymisje, próbując zainteresować tym opinie publiczną, powoli zaczyna ośmieszać Bydgoszcz, a mieszkańców odnoszę wrażenie interesuje to tyle samo co zeszłoroczny śnieg - bydgoszczanie nie żyją tą telenowelą, którą na siłę bydgoska PO i bydgoski PiS próbują ich zainteresować. Przyczyną takich zachowań mogą być zbliżające się wybory parlamentarne, co niestety prognozuje, że będzie jeszcze gorzej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu