Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 11 maj 2024

Od soboty po bydgoskich ulicach jeździ elektryczny Yuton U12 użyczony przez producenta na testy. Autobus na jednym ładowaniu ma być wstanie przejechać 400 km. Dla jednych przejażdżka tym autobusem może być atrakcją, innym może popsuć szyki, bo w pojeździe nie ma możliwości zakupu biletu kartą płatniczą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ks. prałat Stanisław Kotowski przypomniał, że to były Ordynariusz Bydgoski, biskup Jan Tyrawa jest protoplastą otworzonego w środę Muzeum Diecezji Bydgoskiej. To on podpisał dekret powołujący do życia tę placówkę muzealną. Dekret ów zawiera m.in. takie słowa: „Całe wieki wytworzyły dzieła sztuki sakralnej, które potrzebują nieustannej troski, nie tylko po to, by je zachować od zniszczenia, ale także należycie przechowywać i konserwować oraz eksponować następującym po sobie pokoleniom”. I to jest właśnie istotą funkcjonowania tego muzeum – podkreślił ks. prałat Kotowski, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku. W związku z prawie trzyletnim opóźnieniem w implementacji Krajowego Planu Odbudowy koalicyjny rząd przeprowadził na początku br. jego rewizję. Nowa wersja jest już w ok. 80 proc. uzgodniona z Komisją Europejską, a cały ten proces może się zakończyć w wakacje – poinformowała w tym tygodniu ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jednocześnie rząd planuje rozpocząć z KE negocjacje dotyczące przedłużenia terminu zakończenia KPO, ponieważ czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnich tygodniach Telewizja Polska dokonała całkowitego przejścia na standard HD w internecie. Od jakiegoś czasu również sygnał HD nadawany jest naziemnie. TVP Bydgoszcz na streamingu na HD przeszła około miesiąca temu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Strażnik Miejski z pistoletem w kaburze to nie jest codzienny w Bydgoszcz widok, służba ta wykorzystuje broń głównie przy konwojowaniu dokumentów, ostatnio mieliśmy maraton wyborczy, gdzie konwojowano karty do głosowania. Broń palna nie jest już specjalnie widoczna przy czynnościach typowo patrolowych. Straż Miejska jest obecnie na etapie sprzedaży starych pistoletów MAG95.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu