Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 15 maj 2024

Na dzisiejszej sesji radni Rady Miejskiej w Inowrocławiu ustalą uposażenie dla nowego prezydenta Arkadiusza Fajoka. Wszystko wskazuje na to, że będzie to obniżka w stosunku do wynagrodzenia prezydenta Ryszarda Brejzy, który zarabiał więcej od prezydentów Bydgoszczy i Torunia.

Opublikowano w Inowrocław

Pierwsze Narodowego Dni Nauki zorganizowane zostały w 2013 roku – idea polega na tym, że co roku ich gospodarzem jest inne miasto, ich celem jest przede wszystkim debata i edukacja na temat możliwości finansowania badań naukowych i wdraża innowacji. Pierwszy raz w historii Narodowe Dni Nauki odbywają się w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W pewnym sensie każdy mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego będzie mógł w czerwcu wskazać, czy bliższa jest mu wizja polityczna Ursuli von den Leyen, czy Nicolasa Schmita, bądź Sandro Goziego. Problem w tym, że dla większości mieszkańców naszego województwa jedynym kojarzonym w tym gronie nazwiskiem jest szefowa KE Ursula von den Leyen, a dużą liczba osób czytających tę publikację pierwszy raz słyszy o czymś takim jak czołowi kandydaci. Idziemy w tym miejscu trochę pod prąd z polskim dyskursem politycznym, ale rolą mediów jest informowanie – a idea czołowych kandydatów wydaje nam się ciekawa.

Opublikowano w Regionalne

Zintegrowany z tomografem rezonansu magnetycznego akcelerator umożliwia nowoczesną radioterapię. Urządzenie pozwala w czasie seansu napromieniowywania ustalić przemieszczanie się guza, zatem unika się napromieniowywania zdrowych struktur. We wtorek 14 maja otwarto czwarty w Europie tego typu akcelerator i jednocześnie pierwszy w Polsce – w bydgoskim Centrum Onkologii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Toniebajka na skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej i Focha to kultowe miejsce na literackiej mapie Bydgoszczy, jednocześnie jedna już z ostatnich księgarni autorskich, które się ostały w tym mieście. Jeszcze kilka tygodni temu było bardzo niepewnie, prowadzący księgarnie Piotr Kikta zaczynał pakować się, dzisiaj Toniebajka może mówić już o bardziej stabilnych podstawach ekonomicznych.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 15 maj 2024 06:58

W sobotę Europejska Noc Muzeów

W tym roku Europejska Noc Muzeów przypadnie 18 maja – w Bydgoszczy to od kilku lat dość oczekiwane przez mieszkańców wydarzenie, bowiem pozwala zobaczyć walory muzealne zazwyczaj bezpłatnie lub na preferencyjnych warunkach. Dodatkowo muzealnicy przy tej okazji starają się przygotować coś ponadto to co jest dostępne dla zwiedzających na co dzień.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu