Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 16 maj 2024

W kwietniu w przestrzeni medialnej rozgorzał konflikt pomiędzy rodzicami uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bydgoszczy na Osiedlu Leśnym oraz jej prywatnym właścicielem, który przejął placówkę stosunkowo niedawno. Wszystko wskazuje na to, że skala sporu jest tak dużą, że mosty między stronami są spalone do tego stopnia, że szansę na dalszą współpracę są bardzo niewielkie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeżeli ktoś planuje zaparkować przy Rybim Rynku to nie jest najlepszy pomysł, bo właściwie to jeden plac budowy, a miejsce parkingowych jest bardzo niewiele, utrudnienia panują też na ulicy Grodzkiej. Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych nie ma jednak co liczyć na parkowanie, bowiem koncepcja zakłada powrót do historii – zamiast parkingu w tym miejscu ma być ciekawe miejsce do spotkań i rekreacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek radni ustalili wysokość uposażenia nowego prezydenta Arkadiusza Fajoka – będzie on zarabiał znacznie mniej niż Ryszard Brejza oraz pełniący później obowiązki prezydenta Wojciech Piniewski. Po części wynika to ze stażu pracy Fajoka w samorządzie, ale w części też od decyzji politycznej.

Opublikowano w Inowrocław

7 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, w których wybierzemy 53 przedstawicieli Polski. Ilu będzie dokładnie reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego? Możemy spekulować na podstawie sondaży, ale ostatecznie w skomplikowanej ordynacji nic nie jest pewne. Kluczową rolę może odegrać frekwencja.

Opublikowano w Regionalne

Teqball to wymagający sporych umiejętności technicznych sport będący połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego. Dyscyplinę tą wynaleźli Węgrzy, ale w internecie znajdziemy nagrania z popisami piłkarzy największych europejskich klubów. W czwartek w International School of Bydgoszcz (ISOB) odbyły się pokazy Teqball w czasie których mistrz świata z Bangkoku Adrian Duszak zmierzył się z pomocnikiem bydgoskiego Zawiszy Mateuszem Młynarczykiem. Mecz był wyrównany.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Wrzask” - to tytuł spektaklu, którego premiera odbędzie się w najbliższy piątek na deskach Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Opowiada on niepełnosprawności intelektualnej, jego kontakcie ze światem zewnętrznym, a także życiu matki, która się opiekuje tym niepełnosprawnym synem. Spektakl ma pozwolić widzowi na wczucie się i przeżywanie tych ról.

Opublikowano w Bydgoszcz

Koncert który oficjalnie inaugurował oddanie do użytku odnowionej płyty Starego Rynku odbył się pod koniec czerwca 2019 roku, wchodzimy zatem w okres piątek rocznicy. Jak pamiętamy było potem problematycznie, bo pojawiały się zacieki, raport NIK wskazał nawet techniczne powody tego, które potem naprawiano. W tym tygodniu okolicznościowy artykuł o Starym Rynku ukazał się na ,,Muratorze Plus”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu