Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 20 maj 2024

Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO obchodzi w tym roku swoje 20-lecie istnienia, z tego powodu czeka nas kolejny piknik NATO-wski. Ekspozycja rozpocznie się na Starym Rynku i obejmie także Wyspę Młyńską. Piknik dla mieszkańców rozpocznie się o godzinie 16:30.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 20 maj 2024 19:20

Za nami najcieplejszy kwiecień w historii

Z analizy Copernicusa (unijnej agendy badającej zmiany klimatu) wynika, że za nami najcieplejszy na świecie kwiecień od 1940 roku – czyli od momentu prowadzenia pomiarów. Średnia temperatura w kwietniu na świecie wyniosła 15,03 stopnia C i była o 0,67 stopnia wyższa od średniej kwietniowej dla lat 1991-2020. Został pobity jednocześnie kwietniowy rekord z 2016 roku, dotychczas uznawany za najcieplejszy.

Opublikowano w Regionalne

Europoseł Kosma Złotowski na pierwszym wystąpieniu merytorycznym w trwającej eurokampani mówił o swojej aktywności w komisji TRAN, w kwestiach dotyczących pakietu mobilności, który uderza w polskie firmy transportowe. Zdaniem Złotowskiego udało się te zapisy złagodzić. Polityk przestrzega też przed nowymi zagrożeniami, które mają wynikać z Zielonego Ładu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec kwietnia inspektorzy Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w asyście policji zamknęli wysypisko odpadów Giebni pod Pakością, które należy do samorządu. Działania miały związek z podejrzeniem, że dochodziło do zakopywania toksycznych odpadów. W ubiegłą środę zatrzymano Piotra S., dzisiaj funkcjonariusze CBA i Centralnego Biura Śledczego dokonywali w terenie przeszukać. Ta sprawa jest rozwojowa i nie można wykluczyć powiązać ze światem polityki.

Opublikowano w Inowrocław

1 lipca zostanie reaktywowana delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Bydgoszczy, która w 2017 roku została zdegradowana do roli wydziału zamiejscowego delegatury w Gdańsku. Wraz z bydgoską delegaturą reaktywowane będą także delegatury w kilku innych miastach, które również funkcjonowały do 2017 roku. Eksperci wskazują na sporą potrzebę wzmocnienia ABW w czasach, gdy rosyjski oraz białoruski wywiad próbują prowadzić działania infiltracyjne.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 20 maj 2024 06:45

Co dalej z TMMB?

Ubiegły rok w Bydgoszczy obchodzony był pod patronatem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, w ramach 100-rocznicy jego reaktywowania przez prezydenta płk. Bernarda Śliwińskiego (powstańca wielkopolskiego) z mocnym wymiarem polskiego patriotyzmu. Same korzenie organizacji sięgają jednak okresu niemieckiego i 1832 roku. Od kilku właściwie już miesięcy Towarzystwo nie ma jednak formalnie prezesa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu