Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 24 maj 2024

Na popularnym profilu z memami, który na Facebook-u obserwuje prawie 2 mln osób, w tym tygodniu pojawił się mem o tym, że w Bydgoszczy mamy więcej sklepów monopolowych niż w całej Norwegii. Można powiedzieć, że jest to odgrzewany temat, który się ciągnie od jednej z publikacji medialnych z 2014 roku, ale niestety ma to wpływ na wizerunek miasta. Czy jednak jest to uczciwa łatka?

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsze wydanie Przeglądu zagranicznego będzie zdominowane przez debatę kandydatów na przewodniczącego Komisji Europejskiej. Z racji tego, że debata trwała blisko 2 godziny, w tym wydaniu skupiamy się na budzącym spore emocje temacie Zielonego Ładu oraz bezpieczeństwa Europy w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Opublikowano w Magazyn

W skali Unii Europejskiej blisko 36% dzieci do 3 roku życia objętych jest opieką żłobkową, w Polsce ten wskaźnik nieznacznie przekracza 15%. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest nadal niewielka dostępność żłobków – w Polsce pod koniec 2022 roku było miejsc odpowiadających około 25% populacji do 3 roku życia (dane z raportu NIK), przy czym sieć żłobków nie jest rozłożona równomiernie i spory procent gmin nie ma żadnych miejsc żłobkowych (na koniec 2022 roku było to ponad 45% gmin). W praktyce miejsca w żłobkach przy takiej strukturze były obłożone w 83%.

Opublikowano w Regionalne

Zdaniem europosła Kosmy Złotowskiego, który ubiega się o kolejną kadencję w Parlamencie Europejskim, Unia Europejska ponosi ogromne koszty wdrażania Zielonego Ładu, a te pieniądze lepiej zainwestować na obronę przed Rosją - Niestety żyjemy w czasach wielkich zagrożeń ze strony rosyjskiej i musimy być gotowi, że te wydatki będą rosły – powiedział lider listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z województwa kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę w jednym z mieszkań w Inowrocławiu doszło do interwencji policyjnej wobec agresywnego mężczyzny, który miał wyrzucać meble z domu. Interweniujący policjanci użyli wobec niego paralizatora co doprowadziło do utraty przytomności, trafił on do inowrocławskiego szpitala, ale zmarł. Miał 27 lat. Jako pierwsza o tym zajściu poinformowała telewizja TVN24.

Opublikowano w Inowrocław

Ogród Botaniczny nieopodal Placu Weyssenhoffa istnieje już od prawie stu lat. Ostatni okres to czas zarządzania nim przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, którego główny kampus bezpośrednio z nim sąsiaduje. Jest to mieszkańcom miejsce raczej dobrze znane. W 2021 roku uczelnia rozpoczęła duży projekt rewitalizacyjny.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek w Nakle nad Notecią i w Bydgoszczy odbędzie się posiedzenie podkomisji stałej ds. żeglugi śródlądowej. Jedyny formalny punkt jaki będzie rozpatrywany to informacja ministra na temat kwalifikacji zawodowych w żegludze śródlądowej. Będzie to jednak też okazja do promocji regionu wśród posłów oraz poruszania problematyki z jakimi boryka się żegluga śródlądowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu