Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 25 maj 2024

W październiku na Politechnice Bydgoskiej wystartuje Wydział Medyczny, to spore wyzwanie z uwagi na to, że uczelnia do tej pory nie zajmowała się kształceniem lekarzy. Sporym wsparciem będzie na pewno grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które przyznało 9,5 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 25 maj 2024 17:08

Szczecin bliżej naszego regionu

Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

Opublikowano w Regionalne

historię rozwódki Wiktorii, której życie może odmienić się po otrzymaniu zaproszenia na bal absolwentów. Taka okoliczność to zawsze okazja, aby wrócić do niespełnionej miłości z czasów szkolnych. I właściwie o tym jest to książka.

Opublikowano w Magazyn

Od kilku lat pisaliśmy o ulicy Wyzwolenie w Fordonie, która można powiedzieć, że jest częścią trasy rowerowej Jarużyn – Strzelce Dolne – Fordon – gmina Osielsko już kilka lat temu stworzyła infrastrukturę rowerową, pozostaje jedynie stosunkowo niewielki fragment bydgoski przy Wyzwolenie. Być może wkrótce ruszy projektowanie tej drogi, a po nim zapewne dość szybko doszłoby do fizycznej budowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Nie chcemy innej ziemi” (angielski tytuł ,,No Other Land”) to film dokumentalny pokazujący dramat Palestyńczyków broniących swojej ziemi. Opowiada on o losie wioski Masafer Yatta na Zachodnim Brzegu Jordanu, której mieszkańcy walczą o jej zachowanie. Na filmie pojawiają się dramatyczne sceny z izraelskim wojskiem i buldożerami. Co on ma jednak wspólnego z Bydgoszczą?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu