Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 27 maj 2024

Od momentu wyborów parlamentarnych przebieg szybkiej kolei w Polsce stał się wielką niewiadomą – postawiono bowiem pod znakiem zapytania lansowane przez poprzednie władze szprychy, których przebieg nie był zbyt korzystny dla Bydgoszczy. W wywiadzie nam udzielony wojewoda Michał Sztybel stwierdził, że pomysły poprzedniego rządu nie są aktualne. Pod koniec kwietnia padły kolejne ważne deklaracje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

Opublikowano w Regionalne

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, o czym nadal wielu mieszkańców naszego regionu nie ma świadomości, dlatego kandydaci Koalicji Obywatelskiej mini piknikiem zorganizowanym w Szubinie chcieli zachęcać mieszkańców do pójścia do wybory. Piknik zorganizował europoseł Krzysztof Brejza, wraz z posłami na Sejm RP Iwoną Kozłowską i Włodzisławem Gizińskim.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Spór rodziców dzieci Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z władzami oraz jej właścicielem przewinął się przez media kilka tygodni temu. Sprawa może mieć jednak szczęśliwy finał, bowiem strony pójdą swoimi drogami - rodzice się skrzyknęli i powołali stowarzyszenie, które chce prowadzić szkołę. Pomocną rękę wyciągnął do nich też Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wszystko wskazuje na to, że zmiany jakościowej w sferze wykorzystywania miejskich zasobów do autopromocji prezydenta Inowrocławia nie będzie. Prezydent Arkadiusz Fajok do naszego apelu o likwidację ,,Nasze Miasto Inowrocław” się jeszcze nie odniósł, wydrukowano natomiast kolejny numer gazetki, w której zaskakiwać może wywiad z prezydentem Arkadiuszem Fajokem.

Opublikowano w Inowrocław

W lutym zamknięta została Hala Targowa przy ulicy Magdzińskiego, która otwarta została z pompą w sierpniu ubiegłego roku. W połowie lutego przedstawiciele operatora na sesji Rady Miasta dostali 3 miesiące na zaprezentowanie koncepcji ponownego otwarcia – ten czas już minął, a na razie żadnych konkretów nie ma.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu